Skip to main content

Botoks to jeden ze skuteczniejszych i – co najważniejsze – sprawdzonych sposobów na wygładzenie zmarszczek mimicznych i przywrócenie skórze młodego wyglądu. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i kiedy zdecydować się na botoks pod oczy!

Czym jest botoks?

Botoks to najczęściej używane określenie toksyny botulinowej – białka toksyny produkowanej przez bakterie z grupy Clostridum botulinum. To przebadana i w pełni bezpieczna substancja, którą od lat z powodzeniem stosuje się nie tylko w celu zniwelowania istniejących zmarszczek mimicznych. Lekarze medycyny estetycznej sięgają po botoks, by skutecznie leczyć m.in.:

  • bruksizm,
  • migreny,
  • nadmierną potliwość pach, dłoni i stóp.

Z kolei botoks pod oczy pozwala szybko pozbyć się bruzd i zmarszczek w tych delikatnych okolicach, gdzie skóra jest najcieńsza, a co za tym idzie – nie ma w niej tak dużo kolagenu i elastyny. Pamiętaj – ten zabieg nie polega na wypełnianiu zmarszczek! Wstrzykiwanie toksyny botulinowej w poszczególne partie skóry ma na celu ograniczenie aktywności nerwów i mięśni, których regularne skurcze powodują powstawanie zmarszczek.

Czy botoks jest bezpieczny?

Wokół zabiegów z użyciem toksyny botulinowej narosło wiele mitów – czas, by ostatecznie je rozwiać! Przede wszystkim należy jasno powiedzieć: botoks pod oczy to w pełni bezpieczny, praktycznie bezbolesny i niechirurgiczny zabieg. Nie wykonuje go chirurg plastyczny, a doświadczony lekarz medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji.

Czy botoks zmienia rysy twarzy?

Kolejny mit, który należy obalić to ten, że po wstrzyknięciu botoksu zmienią się rysy twarzy. Nic bardziej mylnego – toksyna botulinowa nie działa w ten sposób. Efektem będzie jedynie naturalnie wyglądające wygładzenie zmarszczek i wrażenie wypoczętej skóry.

Czy botoks jest dla każdego?

Oczywiście, jak przy każdym zabiegu, tu także istnieją przeciwwskazania. Botox pod oczy nie może być wykonany, jeśli:

  • na Twojej skórze występują stany zapalne,
  • borykasz się z problemami z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym,
  • przyjmujesz niektóre leki,
  • jesteś w ciąży.

Przeciwwskazań do zabiegu z wykorzystaniem botoksu nie jest dużo – o wszystkim poinformuje Cię lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem. Pamiętaj, możesz zapytać lekarza o wszystko, co pozwoli Ci świadomie i bez obaw poddać się zabiegowi.

Kiedy zdecydować się na botoks pod oczy?

Zastanawiasz się, czy to już czas, by zdecydować się na botoks pod oczy? Opinie specjalistów są jednoznaczne – zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych. Jeśli więc stwierdzisz, że przez zmarszczki mimiczne nie czujesz się atrakcyjnie i tracisz pewność siebie, porozmawiaj z lekarzem medycyny estetycznej i umów się na botoks pod oczy. Efekty będą widoczne szybciej, niż się spodziewasz!

Martwią Cię nie tylko zmarszczki mimiczne, ale także opuchlizna i worki pod oczami? Sprawdź, jak skutecznie z nimi walczyć i jak pozbyć się worków pod oczami.

Botoks pod oczy: efekty

Czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na botoks pod oczy? Głównym zadaniem wstrzykniętej pod skórę toksyny botulinowej jest rozluźnienie mięśni w miejscu wkłucia. Dzięki temu skóra ulega wygładzeniu, zmarszczki mimiczne znikają, a Ty zyskujesz młodszy wygląd – wszystko przy pełnym zachowaniu rysów twarzy. Twoja cera będzie odprężona, wypoczęta i bardziej promienna – nawet bez makijażu.

Co ciekawe, zabiegi z użyciem toksyny botulinowej skutecznie hamują procesy starzenia się skóry, zapobiegając powstawaniu kolejnych bruzd i nierówności – nie tylko pod oczami. Dowiedz się, jak zniwelować tzw. „lwią zmarszczkę” i poprzeczne linie w okolicy czoła.

Przeczytaj: Zmarszczki na czole – jak się ich pozbyć?

Ile kosztuje zabieg?

Ile kosztuje botoks pod oczy? Cena, na jaką należy się nastawić waha się w okolicach kilkuset złotych, w zależności od ilości toksyny botulinowej, której trzeba użyć podczas zabiegu. Najczęściej jest to 500 – 800 zł, ale w większych miastach, ceny botoksu są zwykle dużo większe i mogą dochodzić nawet do sum trzycyfrowych.

Botokos pod oczyRekonwalescencja po botoksie

Botoks pod oczy to bardzo krótki zabieg – samo podanie toksyny botulinowej trwa zaledwie kilka minut, jednak na całą wizytę należy przeznaczyć ok. pół godziny. W tym czasie lekarz planuje podanie preparatu, oczyszcza i odkaża skórę.

Po botoksie nie jest konieczna rekonwalescencja – możesz od razu wrócić do normalnej aktywności, trzymając się ściśle zaleceń lekarza. Przed opuszczeniem gabinetu dowiesz się, czego należy unikać w pierwszych godzinach i dniach po wykonaniu zabiegu.

Masz pytania lub chcesz umówić się na botoks pod oczy? Skontaktuj się z nami! W Jurenko Clinic gwarantujemy kompleksową opiekę i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Umów się na konsultacje w Jurenko Clinic