Skip to main content

Botoks to jeden ze skuteczniejszych i – co najważniejsze – sprawdzonych sposobów na wygładzenie zmarszczek mimicznych i przywrócenie skórze młodego wyglądu. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i kiedy zdecydować się na botoks pod oczy!

Czym jest botoks?

Botoks to najczęściej używane określenie toksyny botulinowej – białka toksyny produkowanej przez bakterie z grupy Clostridum botulinum. To przebadana i w pełni bezpieczna substancja, którą od lat z powodzeniem stosuje się nie tylko w celu zniwelowania istniejących zmarszczek mimicznych. Lekarze medycyny estetycznej sięgają po botoks, by skutecznie leczyć m.in.:

  • bruksizm,
  • migreny,
  • nadmierną potliwość pach, dłoni i stóp.

Z kolei botoks pod oczy pozwala szybko pozbyć się bruzd i zmarszczek w tych delikatnych okolicach, gdzie skóra jest najcieńsza, a co za tym idzie – nie ma w niej tak dużo kolagenu i elastyny. Pamiętaj – ten zabieg nie polega na wypełnianiu zmarszczek! Wstrzykiwanie toksyny botulinowej w poszczególne partie skóry ma na celu ograniczenie aktywności nerwów i mięśni, których regularne skurcze powodują powstawanie zmarszczek.

Czy botoks jest bezpieczny?

Wokół zabiegów z użyciem toksyny botulinowej narosło wiele mitów – czas, by ostatecznie je rozwiać! Przede wszystkim należy jasno powiedzieć: botoks pod oczy to w pełni bezpieczny, praktycznie bezbolesny i niechirurgiczny zabieg. Nie wykonuje go chirurg plastyczny, a doświadczony lekarz medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji.

Czy botoks zmienia rysy twarzy?

Kolejny mit, który należy obalić to ten, że po wstrzyknięciu botoksu zmienią się rysy twarzy. Nic bardziej mylnego – toksyna botulinowa nie działa w ten sposób. Efektem będzie jedynie naturalnie wyglądające wygładzenie zmarszczek i wrażenie wypoczętej skóry.

Czy botoks jest dla każdego?

Oczywiście, jak przy każdym zabiegu, tu także istnieją przeciwwskazania. Botox pod oczy nie może być wykonany, jeśli:

  • na Twojej skórze występują stany zapalne,
  • borykasz się z problemami z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym,
  • przyjmujesz niektóre leki,
  • jesteś w ciąży.

Przeciwwskazań do zabiegu z wykorzystaniem botoksu nie jest dużo – o wszystkim poinformuje Cię lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem. Pamiętaj, możesz zapytać lekarza o wszystko, co pozwoli Ci świadomie i bez obaw poddać się zabiegowi.

Kiedy zdecydować się na botoks pod oczy?

Zastanawiasz się, czy to już czas, by zdecydować się na botoks pod oczy? Opinie specjalistów są jednoznaczne – zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych. Jeśli więc stwierdzisz, że przez zmarszczki mimiczne nie czujesz się atrakcyjnie i tracisz pewność siebie, porozmawiaj z lekarzem medycyny estetycznej i umów się na botoks pod oczy. Efekty będą widoczne szybciej, niż się spodziewasz!

Martwią Cię nie tylko zmarszczki mimiczne, ale także opuchlizna i worki pod oczami? Sprawdź, jak skutecznie z nimi walczyć i jak pozbyć się worków pod oczami.

Botoks pod oczy: efekty

Czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na botoks pod oczy? Głównym zadaniem wstrzykniętej pod skórę toksyny botulinowej jest rozluźnienie mięśni w miejscu wkłucia. Dzięki temu skóra ulega wygładzeniu, zmarszczki mimiczne znikają, a Ty zyskujesz młodszy wygląd – wszystko przy pełnym zachowaniu rysów twarzy. Twoja cera będzie odprężona, wypoczęta i bardziej promienna – nawet bez makijażu.

Co ciekawe, zabiegi z użyciem toksyny botulinowej skutecznie hamują procesy starzenia się skóry, zapobiegając powstawaniu kolejnych bruzd i nierówności – nie tylko pod oczami. Dowiedz się, jak zniwelować tzw. „lwią zmarszczkę” i poprzeczne linie w okolicy czoła.

Przeczytaj: Zmarszczki na czole – jak się ich pozbyć?

Ile kosztuje zabieg?

Ile kosztuje botoks pod oczy? Cena, na jaką należy się nastawić waha się w okolicach kilkuset złotych, w zależności od ilości toksyny botulinowej, której trzeba użyć podczas zabiegu. Najczęściej jest to 500–800 zł, ale oczywiście zdarzają się również wyższe kwoty.

Botokos pod oczyRekonwalescencja po botoksie

Botoks pod oczy to bardzo krótki zabieg – samo podanie toksyny botulinowej trwa zaledwie kilka minut, jednak na całą wizytę należy przeznaczyć ok. pół godziny. W tym czasie lekarz planuje podanie preparatu, oczyszcza i odkaża skórę.

Po botoksie nie jest konieczna rekonwalescencja – możesz od razu wrócić do normalnej aktywności, trzymając się ściśle zaleceń lekarza. Przed opuszczeniem gabinetu dowiesz się, czego należy unikać w pierwszych godzinach i dniach po wykonaniu zabiegu.

Kontakt do Jurenko Clinic