MODELOWANIE UST I RYSÓW TWARZY

Wolumetria to procedura wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza, bez użycia skalpela. Dzięki temu jej efekty stają się widoczne szybciej niż w przypadku tradycyjnego liftingu i utrzymują się zazwyczaj co najmniej przez rok.

Postaw na jędrne i naturalne usta. Taki efekt można osiągnąć, decydując się na powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego. Obecnie jest to najskuteczniejsza i jednocześnie najbezpieczniejsza metoda, aby nadać ustom pożądany kształt, bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Czym jest owal twarzy i co wpływa na jego wygląd?

Wraz ze spadkiem elastyczności skóry zaczynają pojawiać się także inne oznaki procesu starzenia. Jedną z nich jest utrata owalu twarzy, czyli zmiany w obrębie policzków, żuchwy, brody i ust. Są one rezultatem rozluźnienia włókien kolagenowych, w wyniku czego dochodzi do pogorszenia jędrności naskórka, a także do pojawienia się pierwszych zmarszczek i bruzd. Z biegiem czasu można też zaobserwować spadek objętości czerwieni wargowej, przez co usta stają się bledsze i nie prezentują się estetycznie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi obejmujące modelowanie rysów twarzy oraz korektę i nawilżanie ust.

Skóra zaczyna tracić naturalną sprężystość już około dwudziestego piątego roku życia. Z wiekiem twarz przyjmuje kształt odwróconego trójkąta, przez co nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu. Zmiany w obrębie konturu linii żuchwy, policzków, brody oraz ust mogą pojawić się również na skutek czynników zewnętrznych, które przyspieszają proces starzenia. Zalicza się do nich:

  • nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV,
  • niewłaściwe odżywianie,
  • palenie papierosów,
  • nadużywanie alkoholu.

Pierwsze oznaki starzenia zwykle obejmują skórę. Z biegiem czasu również tkanka podskórna staje się coraz cieńsza i stopniowo przemieszcza się w dół. Czerwień wargowa traci kolor, linie żuchwy i policzków ulegają osłabieniu, a czubek nosa pod wpływem grawitacji również zaczyna opadać. Chociaż proces starzenia jest nieunikniony, wiele zmian można opóźnić, decydując się na takie zabiegi jak modelowanie konturów twarzy czy korekta ust.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Modelowanie twarzy – sposób na przywrócenie pierwotnego zarysu policzków, żuchwy i nosa

Uwarunkowania genetyczne, styl życia, a także podatność na czynniki zewnętrze powodują, że niektóre osoby starzeją się szybciej, a u innych proces ten przebiega wolniej. Aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem i podkreślić zarys konturów twarzy, wiele kobiet po trzydziestym roku życia decyduje się na modelowanie policzków i żuchwy. Dzięki temu niechirurgicznemu zabiegowi można wymodelować także brodę, podbródek oraz nos, co pozwala uzyskać piękny owal szczęki i kości policzkowych. Cała procedura jest realizowana w gabinecie przez lekarza medycyny estetycznej bez użycia skalpela. Modelowanie twarzy jest kuracją przeznaczoną zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Przy wykorzystaniu staranie dobranych preparatów można uwydatnić kości policzkowe, unieść opadające policzki, podkreślić zarys żuchwy oraz uzupełnić ubytki w objętości twarzy.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Jakie produkty są wykorzystywane podczas modelowania twarzy i ust? 

W trakcie zabiegu stosowane są wyłącznie sprawdzone i dokładnie przebadane preparaty, które mają za zadanie przywrócenie młodzieńczego oblicza, spłycenie zmarszczek oraz zapewnienie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Modelowanie żuchwy, policzków, brody i ust polega na skorygowaniu mankamentów urody poprzez podskórne lub domięśniowe podanie kwasu hialuronowego.

Ten powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej składnik naturalnie występuje w organizmie człowieka, ale wraz z wiekiem stopniowo go ubywa. Jest obecny niemalże we wszystkich tkankach, ale zdecydowana większość tego związku jest zlokalizowana w skórze. Kwas hialuronowy wprowadzany pod skórę punktowo daje natychmiastowy efekt odmłodzenia i poprawy konturów twarzy. W przypadku iniekcji podskórnej niekorzystne skutki uboczne tej substancji praktycznie nie występują. Dlatego zabieg modelowania policzków, żuchwy i ust jest kuracją o niskiej inwazyjności, a po jej zakończeniu pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Jak długo utrzymują się efekty modelowania ust i rysów twarzy?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić opuchlizna i lekkie zaczerwienienie w miejscach, w których był podawany kwas hialuronowy. Efekty poprawy konturów warzy są widoczne jeszcze tego samego dnia i utrzymują się przez długi czas. Modelowanie pozwala na niechirurgiczne przywrócenie pierwotnego zarysu linii żuchwy, brody i policzków, przez co oblicze nabiera młodszego i atrakcyjniejszego wyglądu. Rezultatem zabiegu jest także zwiększenie sprężystości skóry oraz spłycenie zmarszczek.