KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Kwas hialuronowy

kwas

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Jedną z substancji stosowanych przez klinikę Jurenko jest kwas hialuronowy. To ważny składnik w medycynie estetycznej, który wstrzykiwany w usta, na twarz czy pod oczy daje ciekawe efekty odmładzające. Z jego pomocą można wypełnić zmarszczki zwykłe i mimiczne, przywracając obliczu młody, promienny wygląd, niezależnie od metryki. Pacjentom proponujemy nieinwazyjne zabiegi z użyciem tego związku chemicznego, w przypadku których zazwyczaj nie występują negatywne skutki uboczne czy większe dolegliwości bólowe.

Współczesna medycyna estetyczna umożliwia uzyskanie efektu odmłodzenia twarzy bez konieczności użycia skalpela. Z tego powodu oferowane przez nią procedury cieszą się rosnącym zainteresowaniem nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn. Pacjentom po 30. roku życia proponujemy zabieg wypełniania zmarszczek, który prowadzony jest przez naszych lekarzy specjalistów. Kwas hialuronowy pod oczy czy na usta można stosować w przypadku wszystkich osób, u których nie występują przeciwwskazania w postaci m.in.:

  • nadwrażliwości na substancję czynną,
  • stanów zapalnych skóry,
  • ciąży i karmienia piersią,
  • chorób autoimmunologicznych.

ZABIEG NA TWARZ

Kwas hialuronowy – czym jest?

Wspomniany związek chemiczny powszechnie występuje w organizmie, głównie w skórze, a także w stawach oraz naczyniach krwionośnych. To właśnie dzięki niemu cera u młodego człowieka jest jędrna, sprężysta i gładka. Jednak wraz z upływem lat jego zawartość się obniża, co przyczynia się do powstawania zmarszczek. Kwas hialuronowy do twarzy wprowadzany punktowo (np. na usta i pod oczy) daje efekt natychmiastowego odmłodzenia. Substancję można stosować też w wielu innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, takich jak np. wolumetria.

W przypadku iniekcji podskórnej tego związku chemicznego przez specjalistę niekorzystne skutki uboczne praktycznie nie występują. Jednak kwas hialuronowy na twarz i pod oczy można stosować wyłącznie po uprzedniej konsultacji z lekarzem, który upewni się, czy nie występują ewentualne przeciwwskazania. Wykorzystywany do niwelowania zmarszczek mimicznych, konturowania żuchwy i brody, czy wypełnienia ust daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez dłuższy czas.

ZABIEG NA TWARZ

Kwas hialuronowy – jak stosować?

Iniekcja wypełniacza pod skórę jest procedurą, która wymaga dużej wprawy i doświadczenia. Tylko wykwalifikowany lekarz lub kosmetolog wykorzystujący w swoim gabinecie kwas hialuronowy wie, jak stosować go prawidłowo. Nieumiejętnie wstrzykiwanie substancji czynnej pod oczy czy w usta może prowadzić do wystąpienia negatywnych skutków ubocznych, które w skrajnych sytuacjach mogą być nieodwracalne. Z tego powodu osoby pragnące odmłodzić swoją twarz i przywrócić jej pierwotny kontur powinny wybrać usługi profesjonalisty.

Usuwanie zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego to dobra alternatywa dla zabiegów wykonywanych przy użyciu skalpela. Substancję można stosować u zdrowych pacjentów po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Efektem ubocznym iniekcji wypełniacza na twarz np. pod oczy jest przeważnie lekka opuchlizna, która jednak ustępuje bardzo szybko. Objaw ten jest szczególnie widoczny przy wstrzykiwaniu substancji w usta i może mu towarzyszyć dodatkowo zaczerwienienie.

ZABIEG NA TWARZ

Kwas hialuronowy – efekty

Naturalnie występujący w skórze człowieka kwas hialuronowy stosowany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale też w kosmetyce. Stanowi on bowiem bazę wielu kremów przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla cery dojrzałej. Jednak najlepsze efekty odmładzające twarz widoczne są w przypadku punktowej iniekcji, którą przeprowadzamy w naszej klinice. Substancja umożliwia też zwiększenie objętości ust, a także wypełnieniu tzw. doliny łez pod oczami, która pojawia się z wiekiem i często jest uwarunkowana genetycznie.

Przed zapisaniem się na zabieg warto pamiętać, że kwas hialuronowy może powodować zaczerwienienia oraz drobną opuchliznę. Niektórzy pacjenci skarżą się na wystąpienie świądu oraz tkliwości w miejscu iniekcji. Na kilka dni po zakończeniu procedury mogą pojawić się siniaki. Wszystkie objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

ZABIEG NA TWARZ

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Klinika medycyny estetycznej i stomatologii Jurenko ma w swojej ofercie szereg procedur odmładzających i upiększających, które wykonywane są z użyciem opisywanego składnika. Pacjenci mogą się zdecydować na wypełnienie bruzdy nosowo-wargowej, zmarszczek mimicznych twarzy np. wokół oczu, a także zwiększenie objętości ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Proponowane przez nas metody dają widoczne efekty praktycznie od razu, a ich skutki uboczne nie należą do uciążliwych i ustępują bardzo szybko.

Kolejnym zabiegiem, w którym można stosować kwas hialuronowy, jest wolumetria. Metoda przeprowadzana jest punktowo podskórnie lub domięśniowo i pozwala przywrócić pierwotny kształt nosa, szczęki i kości policzkowych. Wstrzyknięty wypełniacz uelastycznia skórę w miejscu iniekcji, czego efektem jest poprawa konturu twarzy i zwiększenie jej walorów estetycznych. W zakres usług świadczonych przez Jurenko Clinic wchodzi również odmładzanie dłoni.

ZABIEG NA TWARZ

Przygotowania do zabiegu z kwasem hialuronowym

Aby uniknąć wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja wstępna z lekarzem. Pacjenci muszą też odpowiednio przygotować się do procedury, dzięki czemu kwas hialuronowy wprowadzony pod oczy czy w usta zapewni pożądane efekty. Zaleca się zaniechanie spożywania alkoholu, antybiotyków, aspiryny i leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą. Szczegółowe instrukcje zostaną przekazane przez specjalistę w trakcie umawiania wizyty.

Jurenko Clinic to klinika medycyny estetycznej i stomatologii, w której dostępne są zabiegi odmładzające twarz z użyciem kwasu hialuronowego. Składnik używany jest nie tylko w przypadku starszych pacjentów, ale też młodszych, decydujących się na zwiększenie objętości warg czy usunięcie doliny łez pod oczami.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

Wypełnianie drobnych zmarszczek
od 800 zł