KLINIKA JURENKO

Kompleksowe leczenie zębów

kompleksowe leczenie zębów

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Piękny, biały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Zadbane zęby nie tylko robią świetnie wrażenie, ale także świadczą o trosce o zdrowie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Niestety nie wszyscy mają naturalne predyspozycje do tego, by posiadać śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie.

STOMATOLOGIA

Nie tylko estetyka, czyli jak zadbać o uśmiech

Zęby wymagające wsparcia specjalisty to nie tylko problem estetyczny, ale też dyskomfort, ból, obniżona samoocena i negatywne oddziaływanie na cały organizm. Troska o jamę ustną nie wymaga wielkiego wysiłku, ale czasami i to nie wystarczy. Genetyczna skłonność do ubytków, słabe uzębienie i nieodpowiednia dieta mogą sprawić, że nawet zadbane zęby będą potrzebowały regularnej pomocy stomatologa.

Zęby ma się tylko jedne – dlatego najlepiej wszystkie zabiegi, również wybielanie zębów, wykonywać u osób, które zajmują się tym zawodowo. Dobrą praktyką są regularne kontrole i higienizacja u specjalisty. Niestety, często pacjenci zjawiają się u stomatologa dopiero w momencie, w którym pojawia się ból lub stan uzębienia jest naprawdę poważny. Zazwyczaj jest wtedy za późno i niezbędne są zdecydowane rozwiązania.

STOMATOLOGIA

Kompleksowe leczenie zębów w Jurenko Clinic

W Jurenko Clinic każdy, kto potrzebuje kompleksowego leczenia zębów, poczuje się otoczony najlepszą opieką. Jesteśmy w stanie zadbać nawet o uzębienie w bardzo złym stanie, z wieloma ubytkami, zębami wymagającymi leczenia czy nadbudowy. Krok po kroku przeprowadzimy proces metamorfozy uśmiechu.

Kompleksowe leczenie zębów zaczynamy do szczegółowej diagnostyki. Wykonujemy badania, robimy zdjęcia rentgenowskie uzębienia i sprawdzamy, które zęby można wyleczyć lub odbudować, a które niestety będzie trzeba usunąć. Analizujemy też braki w uzębieniu, wady zgryzu i inne przypadłości, które pozwolą nam zaplanować następne kroki.

Kolejnym etapem metamorfozy jest zaplanowanie poszczególnych zabiegów i zaprojektowanie uśmiechu, do którego będziemy dążyć. Na tym etapie wiemy już, jaki będzie zakres leczenia, aby osiągnąć upragniony dla pacjenta efekt: czy wystarczające będzie leczenie zachowawcze połączone z zabiegami z zakresu protetyki, czy konieczne będzie wdrożenie także zabiegów z zakresu chirurgii i implantologii. Po zaplanowaniu leczenia i zaakceptowaniu poszczególnych etapów oraz kosztów przez pacjenta, przystępujemy do leczenia przygotowawczego, w którego skład wchodzi przede wszystkim:

  • leczenie zachowawcze,
  • higienizacja zębów.

Zabiegi te mają na celu przygotować jamę ustną pacjenta do dalszego etapu, czyli terapii właściwej.

Następnie przychodzi czas na terapię właściwą w procesie kompleksowego leczenia zębów. W zależności od stanu uzębienia, może ona wyglądać różnie. Terapia często polega na wszczepieniu implantów i następnie zastosowaniu rozwiązań z zakresu protetyki. Gdy nie ma takiej potrzeby, rekonstrukcja uśmiechu bazuje na zabiegach z zakresu protetyki na zębach własnych.  Zazwyczaj terapia właściwa to połączenie implantologii i protetyki, co daje najlepsze efekty.

W ramach rozwiązań z zakresu protetyki proponujemy pacjentom: korony oraz mosty na zębach własnych lub implantach, licówki, protezy. Możliwości jest wiele, a wyboru dokonujemy na podstawie stanu jamy ustnej pacjenta z uwzględnieniem jego budżetu oraz oczekiwań. Najważniejsze jest dla nas dobro pacjenta i jego satysfakcja po wyjściu z gabinetu.

STOMATOLOGIA

Jak zadbać o uśmiech po kompleksowym leczeniu?

Kompleksowe leczenie zębów to złożony proces, którego finałem jest piękny, hollywoodzki uśmiech. A o taki uśmiech trzeba dbać w odpowiedni sposób!

Korony, licówki i protezy są odporne na próchnicę i inne schorzenia, nie są nadwrażliwe na ciepłe i zimne pokarmy i nie bolą, ale to nie znaczy, że nie wymagają pielęgnacji. Wygojone uzupełnienia protetyczne takiej samej higieny jak naturalne zęby: to szczególnie ważne, jeśli pacjent posiada wśród implantów również własne zęby, które wciąż mogą ulec próchnicy czy innym chorobom. Dlatego nie warto zapomnieć o dobrze wszystkim znanym zabiegom higieny jamy ustnej, czyli: 

  • szczotkowaniu,
  • nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych,
  • regularnych wizytach kontrolnych,
  • profesjonalnym oczyszczaniu.

STOMATOLOGIA

Dlaczego warto wykonać kompleksowe leczenie zębów?

Wykonanie kompleksowej rekonstrukcji uśmiechu nie tylko pozytywnie wpływa na wygląd uzębienia czy zdrowie, ale także doskonałe samopoczucie jego posiadacza lub posiadaczki. Piękny, równy i śnieżnobiały uśmiech pozwala raz na zawsze pożegnać się nie tylko z kompleksami, wstydem i niskim poczuciem własnej wartości, ale także z bólem i dyskomfortem. Uzyskany efekt będzie zależny od uwarunkowań medycznych, ale też od budżetu pacjenta.

Kompleksowe leczenie zębów to złożony i czasochłonny proces, który składa się z wielu etapów. Diagnostyka i leczenie niejednokrotnie wymagają kilku, jeśli nie kilkunastu wizyt w klinice. Cały proces rekonstrukcji może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy i ciężko oszacować dokładną cenę końcową. Jest ona zależna od wielu czynników: stanu uzębienia pacjenta, ilości zębów, które wymagają leczenia, a także od stopnia skomplikowania zabiegów, które będą musiały zostać wykonane.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.