KLINIKA JURENKO

Kompleksowe leczenie zębów

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Piękny, biały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Zadbane zęby nie tylko robią świetnie wrażenie, ale także świadczą o trosce o zdrowie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. Niestety nie wszyscy mają naturalne predyspozycje do tego, by posiadać śnieżnobiałe, zdrowe uzębienie.

STOMATOLOGIA

Nie tylko estetyka, czyli jak zadbać o uśmiech

Zęby wymagające wsparcia specjalisty to nie tylko problem estetyczny, ale też dyskomfort, ból, obniżona samoocena i negatywne oddziaływanie na cały organizm. Troska o jamę ustną nie wymaga wielkiego wysiłku, ale czasami i to nie wystarczy. Genetyczna skłonność do ubytków, słabe uzębienie i nieodpowiednia dieta mogą sprawić, że nawet zadbane zęby będą potrzebowały regularnej pomocy stomatologa.

Zęby ma się tylko jedne – dlatego najlepiej wszystkie zabiegi, również wybielanie zębów, wykonywać u osób, które zajmują się tym zawodowo. Dobrą praktyką są regularne kontrole i higienizacja u specjalisty. Niestety, często pacjenci zjawiają się u stomatologa dopiero w momencie, w którym pojawia się ból lub stan uzębienia jest naprawdę poważny. Zazwyczaj jest wtedy za późno i niezbędne są zdecydowane rozwiązania.

STOMATOLOGIA

Kompleksowe leczenie zębów w Jurenko Clinic

W Jurenko Clinic każdy, kto potrzebuje kompleksowego leczenia zębów, poczuje się otoczony najlepszą opieką. Jesteśmy w stanie zadbać nawet o uzębienie w bardzo złym stanie, z wieloma ubytkami, zębami wymagającymi leczenia czy nadbudowy. Krok po kroku przeprowadzimy proces metamorfozy uśmiechu.

Kompleksowe leczenie zębów zaczynamy do szczegółowej diagnostyki. Wykonujemy badania, robimy zdjęcia rentgenowskie uzębienia i sprawdzamy, które zęby można wyleczyć lub odbudować, a które niestety będzie trzeba usunąć. Analizujemy też braki w uzębieniu, wady zgryzu i inne przypadłości, które pozwolą nam zaplanować następne kroki.

Kolejnym etapem metamorfozy jest zaplanowanie poszczególnych zabiegów i zaprojektowanie uśmiechu, do którego będziemy dążyć. Na tym etapie wiemy już, jaki będzie zakres leczenia, aby osiągnąć upragniony dla pacjenta efekt: czy wystarczające będzie leczenie zachowawcze połączone z zabiegami z zakresu protetyki, czy konieczne będzie wdrożenie także zabiegów z zakresu chirurgii i implantologii. Po zaplanowaniu leczenia i zaakceptowaniu poszczególnych etapów oraz kosztów przez pacjenta, przystępujemy do leczenia przygotowawczego, w którego skład wchodzi przede wszystkim:

  • leczenie zachowawcze (np. leczenie kanałowe),
  • higienizacja zębów.

Zabiegi te mają na celu przygotować jamę ustną pacjenta do dalszego etapu, czyli terapii właściwej.

Następnie przychodzi czas na terapię właściwą w procesie kompleksowego leczenia zębów. W zależności od stanu uzębienia, może ona wyglądać różnie. Terapia często polega na wszczepieniu implantów i następnie zastosowaniu rozwiązań z zakresu protetyki. Gdy nie ma takiej potrzeby, rekonstrukcja uśmiechu bazuje na zabiegach z zakresu protetyki. Pacjent może zdecydować się na protezę akrylową, mocowaną do zębów własnych. Zazwyczaj terapia właściwa to połączenie implantologii i protetyki, co daje najlepsze efekty.

W ramach zabiegów z zakresu protetyki proponujemy pacjentom: licówki, korony na zębie własnym, korony na implancie, mosty, protezę na lokatorach lub protezę na zębach własnych. Możliwości jest wiele, a wyboru dokonujemy na podstawie stanu jamy ustnej pacjenta z uwzględnieniem jego budżetu oraz oczekiwań. Najważniejsze jest dla nas dobro pacjenta i jego satysfakcja po wyjściu z gabinetu.

STOMATOLOGIA

Jak zadbać o uśmiech po kompleksowym leczeniu?

Kompleksowe leczenie zębów to złożony proces, którego finałem jest piękny, hollywoodzki uśmiech. A o taki uśmiech trzeba dbać w odpowiedni sposób!

Korony, licówki i protezy są odporne na próchnicę i inne schorzenia, nie są nadwrażliwe na ciepłe i zimne pokarmy i nie bolą, ale to nie znaczy, że nie wymagają pielęgnacji. Wygojone uzupełnienia protetyczne myje się tak samo jak naturalne zęby: to szczególnie ważne, jeśli pacjent posiada wśród implantów również własne zęby, które wciąż mogą ulec próchnicy czy innym chorobom. Dlatego nie warto zapomnieć o dobrze wszystkim znanym zabiegom higieny jamy ustnej, czyli: 

  • szczotkowaniu,
  • nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych,
  • regularnych wizytach kontrolnych,
  • profesjonalnym oczyszczaniu.

STOMATOLOGIA

Dlaczego warto wykonać kompleksowe leczenie zębów?

Wykonanie kompleksowej rekonstrukcji uśmiechu nie tylko wpływa na wygląd uzębienia, ale także doskonałe samopoczucie jego posiadacza lub posiadaczki. Piękny, równy i śnieżnobiały uśmiech pozwala raz na zawsze pożegnać się nie tylko z kompleksami, wstydem i niskim poczuciem własnej wartości, ale także z bólem i dyskomfortem. Uzyskany efekt będzie zależny od uwarunkowań medycznych, ale też od budżetu pacjenta.

Kompleksowe leczenie zębów to złożony i czasochłonny proces, który składa się z wielu etapów. Diagnostyka i leczenie niejednokrotnie wymagają kilku, jeśli nie kilkunastu wizyt w klinice. Cały proces rekonstrukcji może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy i ciężko oszacować dokładną cenę końcową. Jest ona zależna od wielu czynników: stanu uzębienia pacjenta, ilości zębów, które wymagają leczenia, a także od stopnia skomplikowania zabiegów, które będą musiały zostać wykonane.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.