Skip to main content

U młodych osób powstają wskutek niewyspania lub zmęczenia, u starszych świadczą o utracie jędrności skóry. Worki pod oczami dosłownie spędzają sen z powiek wielu z nas. Są jednak sposoby na to, by się ich pozbyć. Dowiedz się, jak poradzić sobie z cieniami pod oczami.

Skąd się biorą worki pod oczami?

Masz worki pod oczami? Przyczyny tego stanu mogą być różne. Obrzęk pod oczami pojawia się zazwyczaj z wiekiem, kiedy coraz słabsza i mniej jędrna skóra pod oczami ulega rozluźnieniu.

Worki pod oczami to zazwyczaj kwestia genetyczna – nie mamy wpływu na ich obecność. Im jesteśmy starsze, tym częściej się pojawiają (wraz ze zmniejszającą się ilością kolagenu i elastyny). Najczęściej wyjątkowo wyraźnie widać je rano, kiedy woda zatrzymana w organizmie na całą noc napływa w okolicę powiek.

Opuchlizna pod okiem może być także spowodowana niewłaściwym trybem życia. Do jej powstawania mogą przyczynić się m.in.:

 • mała ilość snu,
 • przemęczenie,
 • zła dieta (niedobór żelaza, witaminy K, nadmiar soli),
 • nadużywanie alkoholu i papierosów,
 • zbyt częste opalanie.

Opuchlizna pod oczami to problem wielu kobiet, a także mężczyzn. Jak radzić sobie z opuchlizną pod okiem?

Jak zlikwidować worki pod oczami? Domowe sposoby

Możesz próbować walczyć z opuchlizną za pomocą naturalnych metod. Nieznacznie złagodzą one problem, ale ich skuteczność w porównaniu z profesjonalnym zabiegiem nie jest wysoka.

Kompres z torebek herbaty

Jak pozbyć się cieni pod oczami? Z pomocą herbaty! To doskonały pomysł na wieczorny relaks. Wystarczy, że pozostawisz torebki po zaparzeniu naparu, a te dzięki zawartości kofeiny (silnego przeciwutleniacza) wzmocnią przepływ krwi pod skórą, co nieznacznie złagodzi obrzęk.

Worki pod oczami

Kompres z torebek herbaty

Zimny okład

Zimny kompres na worki pod oczami to również popularna metoda, która obkurcza naczynia krwionośne. Do przygotowania okładu wystarczy kilka kostek lodu i ściereczka czy zimna łyżeczka. Efekt zauważysz po kilku minutach, ale niestety nie będzie on długotrwały.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na worki pod oczami, zwróć się do kliniki medycyny estetycznej, w której oddasz się pod opiekę lekarzy i profesjonalistów.

Worki pod oczami: zabieg pomoże!

Profesjonalne zabiegi przywracają skórze jędrność i ograniczają zastój limfy pod oczami, przywracając twarzy piękny wygląd. Dzięki nim możesz zapomnieć o opuchliźnie.

Dobór zabiegu odpowiedniego dla danej osoby to zawsze indywidualna kwestia i wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Wśród popularnych zabiegów wymienić można:

 • mezoterapię igłową,
 • terapię fibryną bogatopłytkową,
 • zabieg Jalupro.

Mezoterapia igłowa: pożegnaj since pod oczami

To wartościowy zabieg dla osób, które chcą rozjaśnić zasinienia. Polega na delikatnym (głębokim na kilka milimetrów) nakłuwaniu skóry (po wcześniejszym nałożeniu kremu znieczulającego)  i wprowadzaniu dobranego preparatu. Zabieg nie tylko nawilża skórę w okolicy oka, ale również:

 • pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, przez co uelastyczniają skórę;
 • zwiększa mikrokrążenie, co pomaga redukować zasinienia;
 • wspiera walkę z wolnymi rodnikami, przez co działa przeciwstarzeniowo.

Aby efekty były widoczne i długotrwałe, zabieg należy ponawiać zgodnie z zaleceniami lekarskimi, a także łączyć ją z innymi metodami.

Preparaty Jalupro: zastrzyk dobroczynnych aminokwasów i kwasu hialuronowego

Jak się pozbyć worków pod oczami? Pomoże Ci Jalupro. To zabieg iniekcyjny, czyli polegający delikatnym nakłuwaniu skóry i wstrzykiwaniu preparatu, który zawiera mieszankę aminokwasów i kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu. Taki koktajl dobroczynnych substancji pobudza fibroblasty, a co za tym idzie, wzmacnia produkcję kolagenu.

Kolagen to białko i jeden z najważniejszych budulców w naszym organizmie. To on odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Jego ilość spada z wiekiem, ale regularne uzupełnianie sprawia, że możesz na dobre pożegnać się z workami pod oczami. Zabiegi Jalupro są dostępne w kilku wariantach, dopasowanych do aktualnych potrzeb konkretnej skóry.

Dowiedz się więcej o zabiegu Jalupro.

Najlepszy na worki pod oczami: zabieg z fibryną bogatopłytkową

Jednym z cenionych zabiegów na worki pod oczami jest wprowadzenie fibryny bogatopłytkowej. To unikalny materiał biologiczny pozyskiwany z krwi pacjenta, którą lekarz pobiera w początkowej części zabiegu. Pełną dobroczynnych czynników wzrostowych i pobudzającą produkcję kolagenu fibrynę wstrzykuje się pod skórę.

Dowiedz się więcej o zabiegach na twarz z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej.

Jaki efekt zapewnia fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa pobudza odnowę tkanek i procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Zabieg sprawia, że utracone ze skóry składniki zostają odbudowane, blizny rozjaśniają się, a skóra staje się bardziej odporna na uszkodzenia i zyskuje nową porcję elastyczności i jędrności. To świetny zabieg dla osób o zapadniętej i delikatnej skórze pod oczami.

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, możesz połączyć zabieg z użyciem fibryny i osocza bogatopłytkowego.

Wypełnianie zmarszczek „doliny łez” i „kurzych łapek”

Okolice oczu to miejsce, w którym procesy starzenia się skóry widać naprawdę szybko i wyraźnie. Na przestrzeni lat zauważyliśmy, jak istotna jest ta okolica dla naszych pacjentek, dlatego wdrożyliśmy do naszej oferty zabieg wypełniania zmarszczek „doliny łez” i „kurzych łapek”.

Dowiedz się więcej o wypełnianiu zmarszczek „doliny łez” i „kurzych łapek”.

Zmarszczki pojawiają się razem ze starzeniem się skóry, kiedy tkanka podskórna zanika, mięśnie oraz skóra wiotczeją. Niestety połączenie „kurzych łapek” i „doliny łez” sprawia, że twarz i oczy nabierają smutnego, zmęczonego wyrazu. Jeśli jednak zareagujesz odpowiednio wcześnie, możesz temu zapobiec.

Profilaktyka: czy można zapobiegać opuchliźnie pod oczami?

Co możesz zrobić, by worki pod oczami się u Ciebie nie pojawiły? Jest kilka sposobów.

 1. Zadbaj o odpowiednią ilość snu: najlepiej od 6 do 8 godzin na dobę.
 2. Ogranicz używki.
 3. Pamiętaj o dokładnym demakijażu.
 4. Śpij na nieco wyższej poduszce, która zapobiegnie gromadzeniu się wody w okolicy oczu.
 5. Ogranicz spożywanie słonych posiłków czy przekąsek, a także dużej ilości płynów przed snem.

✨ Wejdź na nasz blog o pielęgnacji skóry i medycynie estetycznej. Czeka na Ciebie wiele ciekawych wskazówek o tym, jak dbać o swoją skórę. Zajrzyj już teraz!