KLINIKA JURENKO

Mikronakłucia 4.0

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Nowoczesne technologie pozwalają nam znów poczuć się młodo. To dzięki nim możesz przywrócić swojej skórze piękny wygląd i jędrność. Zabiegiem, w którym spotyka się innowacyjna technologia i nadzwyczajna skuteczność jest Mikronakłucia 4.0. Na czym polega? Jakie efekty zapewnia? Kto nie może go stosować?

ZABIEG NA TWARZ

Mikronakłucia 4.0 – co to jest?

Na dobry początek kilka słów wyjaśnienia. Czym są mikronakłucia 4.0? To zabieg stosowany w medycynie estetycznej, który bazuje na mezoterapii mikroigłowej. Ma on na celu regenerację oraz pobudzenie komórek do produkcji elastyny i włókien kolagenowych.

Różnica między mezoterapią mikroigłową a mikronakłuciami 4.0 polega na tym, że ten drugi zabieg realizuje się przy użyciu specjalnego narzędzia. Urządzenie może przypominać długopis, wyposażony w głowicę z kilkunastoma mikroigiełkami, które delikatnie nakłuwają skórę. Iniekcje odbywają się automatycznie, ponieważ działanie mikroigiełek jest pulsacyjne. Wnikają one w skórę na głębokość od 0,5 mm do 2 mm, a dzięki temu, że głębokość iniekcji jest zmienna, koktajl odżywczych substancji przenika do wszystkich warstw skóry.

W ten sposób powstają mikrourazy, ale spokojnie! Mają one za zadanie stymulować organizm do pracy, w tym odbudowy i naprawy skóry. Co ma spore znaczenie, mikronakłucia 4.0 istotnie zwiększają przepuszczalność skóry. W ten sposób w głąb tkanki przenikają wartościowe substancje, takie jak witaminy czy aminokwasy.

Zabiegi mikronakłuć 4.0 to bardzo skuteczne, kompleksowe kuracje, które istotnie poprawią mikrokrążenie krwi, ale też odżywiają i dotleniają skórę. W ten sposób zyskuje ona wygładzenie, zmarszczki stają się mniej widoczne, a cała twarz wyostrza swój kształt. Możesz zapomnieć o pozbawionej elastyczności, ziemistej cerze!

Mikronakłucia 4.0 mają wiele zalet, które dzielią z mezoterapią igłową. Oba zabiegi są bowiem przeznaczone do każdego typu cery i można je wykonywać przez cały rok, ponieważ nie powodują wrażliwości na promienie słoneczne. Zarówno mikronakłucia 4.0 jak i mezoterapia to zabiegi, które wykonuje się na praktycznie każdej partii ciała. Tym, co różni te kuracje jest to, że w przypadku mikronakłuć 4.0 wykonuje się więcej iniekcji za pomocą specjalnych, jednorazowych końcówek, których długość można zmienić podczas zabiegu. Sprawia to, że wykonuje się więcej wkłuć w krótszym czasie.

Terapia mikronakłuć 4.0 dalej najlepsze rezultaty po wykonaniu serii zabiegów. Ich liczba jest zależna od rekomendacji kosmetologa. Zazwyczaj już po jednym zabiegu skóra wygląda lepiej, jest bardziej jędrna i napięta. Najlepsze efekty można zauważyć po serii 3–4 zabiegów, zwykle w kilkutygodniowych odstępach. Wszystko zależy jednak od kondycji skóry i problemu, z którym się borykamy.

ZABIEG NA TWARZ

Mikronakłucia 4.0: jaki wybrać?

Podobnie jak w przypadku klasycznej mezoterapii, także zabiegi mikronakłuć 4.0 mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Koktajl składników odżywczych, które zostaną umieszczone pod skórą w wyniku iniekcji, może zostać stworzony specjalnie dla Ciebie. Dlatego właśnie tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem. Dzięki niej lekarz dokładnie wie, czego oczekujesz po wykonaniu zabiegu i dobiera składniki koktajlu tak, by uzyskać możliwie najlepszy efekt. Nie warto więc wybierać się do kliniki z ustalonym z góry przebiegiem terapii – doświadczony lekarz medycyny estetycznej dobierze najlepsze produkty według Twoich potrzeb i oczekiwań.

ZABIEG NA TWARZ

Mikronakłucia 4.0 – efekty

Zabieg mikronakłuć 4.0 wyróżnia się wyjątkowo obiecującymi efektami. Można wśród nich wymienić:

 • poprawę jędrności skóry i jej napięcia,
 • wygładzenie skóry i zniwelowanie zmarszczek,
 • regenerację i odmłodzenie skóry,
 • redukcję trądziku i rozszerzonych porów,
 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • redukcję blizn, zmian potrądzikowych,
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • zagęszczenie skóry,
 • przeciwdziałanie łysieniu i przerzedzeniu włosów,
 • zwiększenie penetracji substancji aktywnych,
 • redukcję rozstępów i cellulitu.

Mikronakłucia 4.0 to jeden z tych zabiegów, których rezultaty są dostrzegalne. Wiemy, że każdy ma nieco inne oczekiwania.

ZABIEG NA TWARZ

Mikronakłucia 4.0 – powikłania

Zabieg mikronakłucia 4.0 powoduje mikrouszkodzenia skóry, ale w porównaniu do pozytywnych efektów, ewentualne skutki uboczne są marginalne. To bezpieczne i małoinwazyjne rozwiązanie, ale po jego wykonaniu może pojawić się kilka dolegliwości. Jako że narzędzie do wykonywania kuracji uszkadza skórę, może pojawić się stan zapalny, a wraz z nim zaczerwienienie i obrzęk. Zazwyczaj ustępuje on po kilkunastu minutach, ale zdarza się, że utrzymuje się przez kilka dni. To w zasadzie wszystkie minusy mikronakłuć 4.0 – powikłania, jeśli wystąpią, są niewielkie i nie wpływają na codzienne funkcjonowanie.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że najlepszym krokiem jest wykonanie zabiegu w profesjonalnej klinice. Tylko certyfikowany specjalista z doświadczeniem jest w stanie zapewnić najlepsze rezultaty zabiegu mikronakłuć 4.0.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.