KLINIKA JURENKO
Modelowanie, powiększanie i nawilżanie ust
KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU
Jednym z ważniejszych elementów twarzy, tuż obok oczu, są usta. Ich wygląd ma duże znaczenie dla urody. Niestety wraz z wiekiem włókna kolagenowe znajdujące się w skórze wokół nich ulegają osłabieniu. Poza zmniejszeniem objętości dochodzi do utraty koloru. Nic więc dziwnego, że marzeniem wielu osób są jędrne i wydatne wargi bez efektu sztuczności. Taki rezultat można uzyskać, decydując się na powiększanie ust kwasem hialuronowym. Obecnie to najskuteczniejsza i zarazem najbezpieczniejsza metoda, by nadać im wymarzony kształt bez ingerencji chirurgicznej.
ZABIEG NA TWARZ
Od czego zależy wygląd ust i co wpływa na ich kondycję?
Wraz z upływem lat ten ważny atrybut urody ulega wielu zmianom. Jest to związane przede wszystkim z naturalnymi procesami starzenia się skóry. Naskórek zaczyna tracić jędrność i elastyczność już od około dwudziestego piątego roku życia. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne w okolicach warg. Z biegiem czasu dochodzi też do spadku objętości czerwieni wargowej, przez co usta stają się bledsze, węższe i nie wyglądają już tak atrakcyjnie. Do pogorszenia ich kondycji mogą też przyczyniać się takie czynniki jak:
- zaburzenia hormonalne,
- niedostateczne nawilżenie warg spowodowane między innymi spożywaniem zbyt małych ilości wody,
- dieta uboga w mikro i makroelementy,
- palenie papierosów,
- nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, wiatr oraz mróz.
W przypadku niezadowolenia z wyglądu tego elementu twarzy można rozważyć wykonanie makijażu permanentnego lub powiększanie ust za pomocą specjalnych wypełniaczy tkankowych. Tego rodzaju preparaty wstrzykiwane pod skórę należą obecnie do powszechnie wykonywanych procedur w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie.
ZABIEG NA TWARZ
Czym jest kwas hialuronowy stosowany do powiększania ust?
Ten naturalny polimer należy do grupy polisacharydów i występuje niemalże u wszystkich organizmów żywych. W ciele człowieka jest obecny pod postacią soli sodowej, jako hialuronian sodu. Obok kolagenu związek ten stanowi kluczowy składnik macierzy międzykomórkowej, substancji zespalającej komórki w tkanki oraz narządy. W ludzkim organizmie jest też obecny w chrząstce, mazi stawowej, w nerkach oraz w ciałku szklistym oka.
Specyficzna budowa kwasu hialuronowego sprawia, że wykazuje on zdolność wiązania cząsteczek wody. To właśnie dlatego skóra, w której się znajduje, pozostaje jędrna, elastyczna i odpowiednio nawilżona. Wraz z wiekiem jego ilość maleje, co wiąże się z utratą sprężystości i pojawieniem się pierwszych oznak starzenia.
Usieciowany kwas hialuronowy znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, kosmetyce oraz w okulistyce. Wykorzystuje się go nie tylko do usuwania zmarszczek, ale także do implantacji rogówki, wszczepiania soczewek wewnątrzgałkowych, do uzupełniania ubytków w mazi stawowej oraz przy laserowych operacjach jaskry i zaćmy. Właściwości tego naturalnego polimeru są również cenione w branży farmaceutycznej, w której jest używany do produkcji preparatów, których celem jest transportowanie leku i jego stopniowe uwalnianie w konkretnym miejscu w organizmie.
ZABIEG NA TWARZ
Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?
Przed wstrzyknięciem wypełniacza skórę znieczula się za pomocą odpowiedniego kremu. Samo podanie kwasu hialuronowego nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed wizytą w gabinecie warto jedynie pamiętać, by na dwa–trzy dni przed planowanym zabiegiem nie przyjmować środków rozrzedzających krew (np. aspiryny). Preparaty zawierające ten naturalny polimer są dostarczane przez producentów w sterylnie zapakowanych ampułkostrzykawkach. Po zakończeniu całej procedury należy szczególną uwagę zwrócić na zalecenia po powiększaniu ust wydane przez lekarza.
ZABIEG NA TWARZ
Powiększanie ust kwasem – zalecenia po zabiegu
Ostateczne efekty kuracji przeprowadzonej z użyciem tej substancji należy oceniać po upływie około dwóch tygodni. Nie da się jednoznacznie określić rezultatów przed i po zabiegu, jakim jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Przez kilkanaście godzin po wyjściu z gabinetu należy unikać dotykania miejsc iniekcji. Zaleca się też rezygnację z alkoholu, intensywnego wysiłku fizycznego oraz korzystania z gorących kąpieli, sauny i solarium. Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być delikatnie obrzęknięte i zaczerwienione. Możliwe są też niewielkie zasinienia. Objawy te nie powinny stanowić powodu do niepokoju, gdyż zwykle ustępują w ciągu kilku kolejnych dni. Zalecenia po zabiegu powiększania ust obejmują ponadto utrzymywanie skóry warg w nienagannej czystości.
ZABIEG NA TWARZ
Czy istnieją przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym?
Ze względu na rzadko występujące powikłania i reakcje alergiczne kwas hialuronowy jest składnikiem bezpiecznym dla szerokiego grona odbiorców. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają powiększanie ust przy jego pomocy. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby zmagające się z chorobą nowotworową, autoimmunologiczną, ze skłonnością do powstawania blizn przerosłych, a także pacjenci przyjmujący niektóre leki (antybiotyki, izotretinoiny) oraz z aktywnym stanem zapalnym w miejscu podania wypełniacza. Ze względu na brak danych klinicznych terapii nie wykonuje się także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
Zamów kontakt
telefoniczny.
Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości
Skontaktuj się
z nami teraz.
Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.