KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Botoks

botoks na twarz

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Skóra człowieka z czasem traci na elastyczności, przez co pojawiają się na niej nieestetyczne zmarszczki. Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele metod ich skutecznego usuwania, które pozwalają na nowo cieszyć się młodzieńczym wyglądem. W naszej klinice medycyny estetycznej wykorzystywany jest botoks na twarz, dający efekty odmładzające, które utrzymują się stosunkowo długo. Zabiegi z użyciem tej popularnej w branży substancji można stosować jako alternatywę dla liftingu chirurgicznego, ze względu na mniejszą szansę wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Proponujemy usuwanie zmarszczek mimicznych znajdujących się w okolicach oczu, ust i czoła.

ZABIEG NA TWARZ

Co to jest botoks?

Toksyna botulinowa (botoks) to substancja produkowana przez bakterie, która już od dekad jest wykorzystywana w medycynie estetycznej. Za jej pomocą można nie tylko pozbyć się zmarszczek mimicznych z twarzy, ale również ograniczyć nadmierną potliwość, czy nawet walczyć z migreną i bruksizmem. Składnik ten jest bezpieczny i dokładnie przebadany, dlatego zabiegi z jego wykorzystywaniem uznawane są za mało inwazyjne. Dodatkowo stosowanie toksyny nie niesie ze sobą długofalowych skutków ubocznych.

Wbrew powszechnej opinii botoks na twarz wstrzykuje się nie w celu wypełnienia zmarszczek, a obniżenia aktywności mięśni oraz nerwów, które są odpowiedzialne za powstawanie bruzd mimicznych. Ze względu na miejsce i sposób iniekcji metoda bywa kontrowersyjna. Jednak warto nadmienić, że skutki uboczne w postaci zaburzenia mimiki występują przy procedurach wykonywanych nieumiejętnie, przez osoby pozbawione odpowiednich kwalifikacji w tym zakresie.

ZABIEG NA TWARZ

Botoks na twarz – efekty

Toksyna botulinowa stosowana jest do wygładzania i likwidacji zmarszczek mimicznych, a także w celach profilaktycznych, zapobiega bowiem powstawaniu nowych bruzd. Wstrzykując botoks pod oczy czy w okolicach ust można uzyskać efekt wypoczętej twarzy, który utrzymuje się długo. Metoda zapewnia wyraźne odmłodzenie przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu, bez negatywnych skutków ubocznych. Substancja jest dobrą alternatywą dla procedur z użyciem kwasu hialuronowego w przypadku pacjentów uczulonych na ten ostatni składnik.

Niektórzy pacjenci martwią się, że botoks na twarz daje skutki uboczne w postaci zmiany jej rysów. Jest to opinia nie mająca potwierdzenia w naszej długoletniej praktyce z zakresu medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa zapewnia efekt odmłodzenia bez ingerencji w mimikę. Substancja wstrzykiwana jest miejscowo w mięśnie odpowiedzialne za powstawanie bruzd i nie powoduje zakłóceń w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym. Iniekcja toksyny botulinowej jest bezpieczna i długo się utrzymuje – przez co najmniej 6 miesięcy.

ZABIEG NA TWARZ

Botoks na twarz – jak długo utrzymuje się efekt?

Na konsultacji wstępnej lekarz poinformuje pacjenta decydującego się na botoks na twarz, jak długo utrzymuje się efekt zabiegu. Udzieli również szczegółowych instrukcji związanych z przygotowaniami do procedury, a także ze wszystkimi przeciwwskazaniami. Na kilka dni po iniekcji działanie toksyny botulinowej staje się widoczne, co jest związane z osłabieniem aktywności wybranych partii mięśni. Najlepsze rezultaty osiąga się jednak po upływie 10 do 14 dni, wówczas skóra jest już wyraźnie odmłodzona i prezentuje się zdrowo.

Usuwanie zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej nie jest trwałe, dlatego zabieg trzeba powtarzać systematycznie, aby cieszyć się młodym i naturalnym wyglądem. Botoks wprowadzony w mięśnie twarzy utrzymuje się całkiem długo, efekty powinny być dostrzegalne przez minimum 3 miesiące, niekiedy nawet do pół roku. Trwałość procedury jest uzależniona od wielu czynników, takich jak tryb życia oraz wiek pacjenta. Po ustąpieniu działania substancji czynnej można ponowić iniekcję, jednak nie wcześniej niż po 90 dniach od poprzedniej.

ZABIEG NA TWARZ

Botoks na twarz – skutki uboczne

Niekiedy botoks na twarz daje skutki uboczne, które jednak nie należą do zbyt uciążliwych. Po zakończeniu zabiegu w miejscu iniekcji może pojawić się zaczerwienienie, lekka opuchlizna, a nawet drobne siniaki. Jednak efekty te nie utrzymują się długo i powinny zniknąć po upływie 24 godzin. W przypadku wstrzykiwania toksyny botulinowej w gabinecie lekarskim nie powinny wystąpić poważniejsze powikłania, na jakie niekiedy skarżą się klienci wybierający usługi niedoświadczonych osób.

O wszystkich skutkach ubocznych, jakie mogą pojawić się po wykonaniu zabiegu, informuje nasz lekarz prowadzący. Na konsultacji wstępnej specjalista przeprowadzi wnikliwy wywiad lekarski i poprosi pacjenta o informacje na temat przyjmowanych obecnie leków, ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób, a także o efektach, jakich oczekuje. Wykluczy również możliwość wystąpienia alergii na substancje czynne zawarte we wstrzykiwanym preparacie.

ZABIEG NA TWARZ

Przebieg zabiegu – botoks na twarz

Po konsultacji pacjent umawiany jest na zabieg właściwy. Wstrzykiwanie botoksu w mięśnie twarzy nie jest skomplikowaną procedurą i przeważnie nie zajmuje więcej niż 30 minut. Ostateczny czas trwania uzależniony jest od obszaru, jaki zostanie poddany iniekcji. W naszej klinice proponujemy usuwanie zmarszczek mimicznych m.in. z kurzych łapek, poprzecznej bruzdy na czole, króliczego noska itp. Z użyciem toksyny botulinowej leczymy również nadpotliwość dłoni, stóp i pach, a także migrenę.

Chociaż wokół skutków ubocznych iniekcji botoksu na twarz narosło wiele mitów, zabieg ten jest bezpieczny, o ile przeprowadza go lekarz specjalista. Na pierwsze efekty działania toksyny botulinowej trzeba poczekać przynajmniej kilka dni, jednak utrzymują się stosunkowo długo. Oblicze pacjenta prezentuje się naturalnie i jest wyraźnie odmłodzone, przez co najmniej 3 miesiące.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

Botoks na okolice twarzy
od 500 zł