KLINIKA JURENKO

Higienizacja zębów w Słubicach

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Higienizacja zębów jest elementem profilaktyki, dlatego jest bardzo ważna.

Zabiegi polegają na usunięciu z jamy ustnej złogów miękkich i twardych, w których rozwijają się bakterie zagrażające zdrowiu:

  • resztek pokarmowych,
  • kamienia nazębnego,
  • płytki bakteryjnej,
  • nieestetycznych osadów.

Mowa tu oczywiście o tych elementach, których nie można usunąć poprzez szczotkowanie, ani wykorzystując inne domowe metody. Wykonanie profesjonalnej higienizacji jest zalecana raz na pół roku. Dbając odpowiednio o higienę oraz wykonując regularne przeglądy można zapobiegać rozwojowi próchnicy.

STOMATOLOGIA

Rodzaje zabiegów

Zabiegi higienizacyjne, jakie wykonujemy w klinice Impladent Clinic w Słubicach, to skaling i/lub piaskowanie oraz fluoryzacja.

Skaling

Skaling można podzielić na dwa rodzaje zabiegów: usuwania kamienia naddziasłowego i kamienia poddziąsłowego. Zabieg usuwania kamienia naddziąsłowego polega na usunięciu twardych złogów – kamienia nazębnego przy pomocy narzędzi, które wytwarzają ultradźwięki. Zabieg usuwania kamienia poddziąsłowego polega na jego ręcznym usuwaniu za pomocą przeznaczonych do tego typu zabiegów narzędziami, które nazywamy kiretami z powierzchni korzeni zębów. Połączony jest z polerowaniem zębów.

Piaskowanie

Piaskowanie polega na mechanicznym czyszczeniu powierzchni zębów z osadu, który powstaje w wyniku odkładania się barwników zawartych w pokarmie czy napojach, a także w wyniku palenia tytoniu.
Przeciwwskazania do piaskowania:

  • owrzodzenia i rany w jamie ustnej,
  • choroby płuc – astma i pylica,
  • alergia na składniki używane w trakcie zabiegu,
  • używanie soczewek kontaktowych.

W przypadku wystąpienia powyższych przypadłości do zabiegu piaskowania używa się specjalnych past ściernych.

Fluoryzacja

Fluoryzacja to zabieg profilaktycznym, który ma na celu wzmacnianie szkliwa i zwiększanie jego odporności na próchnicę. Fluor łączy się ze szkliwem powodując jego wzmocnienie. Dzięki temu zęby są uodpornione na działanie kwasów i bakterii powodujący zmiany próchnicze. Fluor prowadzi także do remineralizacjpi drobnych ubytków w szkliwie i ogranicza nadwrażliwość zębów na czynniki zewnętrzne.
Zabiegi fluoryzacyjne polegają na nakładaniu na wyczyszczone zęby preparatów z wysoką zawartością fluoru.

STOMATOLOGIA

Zalety regularnych wizyt kontrolnych

Regularne wizyty kontrolne minimalizują wystąpienie zmian chorobowych. Dzięki nim, pacjenci zmniejszają ryzyko konieczności leczenia zębów. Wpływa to pozytywnie zarówno na aspekt ekonomiczny jak i komfort życia pacjentów. Dzięki regularnym wizytom pacjenci zyskują też zdrowszy i bielszy uśmiech.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

OFERTA SPECJALNA

Voucher promocyjny

Będzie nam miło jak oznaczysz naszą klinikę @jurenko_clinic na Instagramie.
W podziękowaniu otrzymasz od nas zniżkę! Będąc w recepcji pokaż umieszczone na swoim profilu zdjęcie z naszej kliniki z oznaczeniem nas a otrzymasz 10% zniżki na kolejny zabieg.