KLINIKA JURENKO

Higienizacja zębów

higienizacja

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Higienizacja zębów to podstawowa usługa stomatologiczna, z której powinny regularnie korzystać wszystkie osoby troszczące się o zdrowie i wygląd swojego uzębienia. Skaling i piaskowanie to zabiegi małoinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta. W naszej nowoczesnej placówce medycznej są one wykonywane z użyciem innowacyjnych metod i narzędzi, gwarantujących uzyskanie możliwie najlepszych rezultatów.

Na profesjonalną higienizację zębów składa się kilka różnych zabiegów przeprowadzanych w Jurenko Clinic. Piaskowanie oraz skaling to procedury umożliwiające usuwanie kamienia nazębnego u pacjenta, jak również pozostałych złogów miękkich i twardych znajdujących się na płytkach nazębnych i przy dziąsłach.

STOMATOLOGIA

Higienizacja zębów – na czym polega?

Profesjonalna opieka dentystyczna oprócz leczenia objawowego powinna obejmować również profilaktykę. Jej kluczową częścią jest bez wątpienia higienizacja zębów, jednak na czym właściwie ona polega? Jest to nazwa zbiorcza na szereg procedur stomatologicznych, których głównym celem jest nie tylko usuwanie kamienia nazębnego, ale także ochrona jamy ustnej przed próchnicą i innymi chorobami, które mogą zagrażać pacjentowi. Dzięki opisanym poniżej zabiegom usuwa się złogi, na których rozwijają się bakterie.

Specjalista ocenia stan uzębienia badanej osoby i na tej podstawie zaleca usuwanie kamienia nazębnego. Skaling oraz piaskowanie umożliwiają usunięcie złogów znajdujących się pomiędzy szczelinami, których trudno się pozbyć samym tylko szczotkowaniem czy nawet używając nici dentystycznej. Higienizację może wykonać lekarz, jak i wykwalifikowana higienistka. Cena zabiegu będzie zależała od tego, ile czasu zajmie procedura, dlatego ustalana jest indywidualnie.

STOMATOLOGIA

Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

Zabieg ten polega na usuwaniu kamienia nazębnego i podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy z nich ma na celu pozbycie się złogów naddziąsłowych, drugi natomiast tych poddziąsłowych. Obie czynności higienizacji zębów przeprowadzamy z wykorzystaniem sprawdzonych i bezpiecznych technik dentystycznych, dzięki czemu nie powinny wywoływać bólu czy poczucia większego dyskomfortu u osoby leczonej.

Profesjonalny zabieg usuwania kamienia nazębnego naddziąsłowego polega na pozbyciu się twardych złogów z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi generujących ultradźwięki. Fale powodują rozbicie nagromadzonego na płytce osadu w sposób nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla jej kondycji. Z kolei eliminacja złogów poddziąsłowych przeprowadzana jest ręcznie, z użyciem specjalistycznych przyrządów dentystycznych tzw. kieratów.

STOMATOLOGIA

Piaskowanie – higienizacja zębów

W klinice zajmujemy się również piaskowaniem zębów. Jest to element profesjonalnej higienizacji jamy ustnej, z którego powinny regularnie korzystać zwłaszcza osoby palące papierosy. Jest to procedura zalecana bowiem nie tylko do usuwania kamienia nazębnego, ale także osadu powstającego z barwników pokarmowych czy właśnie tytoniowych.

Piaskowanie polega na usuwaniu z powierzchni płytki kamienia nazębnego oraz innych osadów. Przeprowadzany jest mechanicznie i zaleca się korzystanie z niego dwa razy w roku. Piaskowanie jest częścią procesu higienizacji – najpierw wykonuje się skaling, następnie piaskowanie, a na koniec polerowanie płytki pastą. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest noszenie soczewek kontaktowych oraz występowanie ran i owrzodzeń w obrębie jamy ustnej.

STOMATOLOGIA

Higienizacja zębów – fluoryzacja

W zakres usług stomatologicznych dostępnych w naszej klinice w Słubicach wchodzi także fluoryzacja. Celem tego zabiegu nie jest usuwanie kamienia nazębnego, jednak nadal warto go przeprowadzać regularnie, najlepiej dwa razy w ciągu roku. Procedura ta polega na pokrywaniu powierzchni płytek dokładnie wyczyszczonych zębów specjalnymi preparatami o dużej zawartości fluoru. W Polsce fluoryzacja przeprowadzana jest w szkołach, lecz dorosłe osoby muszą same zapewnić sobie tę metodę higienizacji.

Fluor jest składnikiem kluczowym dla zdrowia zębów, który skutecznie wzmacnia szkliwo oraz zwiększa odporność płytek na powstawanie próchnicy. Dzięki zabiegowi fluoryzacji uzębienie jest lepiej zabezpieczone przed działaniem szkodliwych kwasów oraz bakterii, a także mniej podatne na czynniki zewnętrzne wywołujące nadwrażliwość np. gorące i zimne napoje.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.