KLINIKA JURENKO

Protetyka stomatologiczna

protetyka

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Często bierzemy pełny, zdrowy uśmiech za pewnik. Cieszymy się z kompletu uzębienia, dbamy o zęby, regularnie odwiedzamy stomatologa. Tymczasem utrata zęba może spotkać każdego, pomimo troski o stan jamy ustnej: regularnych wizyt u specjalisty i wykonywanej higienizacji. Nasi specjaliści odtworzą ubytek lub wykonają estetyczną i trwałą protezę.

STOMATOLOGIA

Protetyka stomatologiczna – co to jest?

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która skupia się na diagnostyce oraz leczeniu wad zgryzu (tych wrodzonych i tych nabytych), a także bezzębia i schorzeń narządu żucia. Protetyka stomatologiczna ma za zadanie uzupełnienie braków w uzębieniu oraz odbudowę utraconych tkanek uzębienia. Krótko mówią, protetyka odtwarza lub uzupełnia utracone zęby: to części ciała, które tracimy najczęściej!

Uzupełniając powyższą definicję, musimy wspomnieć o tym, że protetyka stomatologiczna, aby osiągnąć najlepszy rezultat, korzysta z osiągnięć chirurgii szczękowej, ale także laryngologii, radiologii, onkologii, a nawet dermatologii! To dokonały dowód na to, jak ważna jest współpraca różnych dziedzin medycyny.

Leczenie protetyczne wdraża się, kiedy klasyczne leczenie stomatologiczne nie jest w stanie pomóc. Bez obaw – protetyka jest bardzo zaawansowaną dziedziną medycyny. W naszej klinice do wykonania protez wykorzystujemy materiały, które sprawiają, że zarówno kształt, jak i struktura uzupełnienia przypominają naturalne zęby. Są tak dopracowane, że można pomylić nasze protezy z zębami naturalnymi!

STOMATOLOGIA

Rodzaje uzupełnień ubytków zębowych w ramach protetyki stomatologicznej

Protetyka stomatologiczna obejmuje swoim zakresem sporo zabiegów i działań, które są dopasowane do różnych potrzeb i problemów. Do prac protetycznych uzupełniających ubytki zębowe możemy zaliczyć:

 • korony – to stałe uzupełnienie, które mocuje się na kilka sposobów. Korona może być umieszczona na żywych lub martwych zębach pacjenta, na części koronowej wkładu lub na implantach. Korony poprawiają wygląd zęba, ale także warunki zgryzowe. Wspierają również utrzymanie protez ruchomych na właściwym miejscu w jamie ustnej.
 • most protetyczny – jest to uzupełnienie umieszczane na stałe w jamie ustnej, które odtwarza utracone zęby pacjenta. Każdy most ma dwa filary: pierwszym jest korona, nakładana na przygotowane i sąsiadujące z luką zęby lub wszczepione implanty, a drugim jest przęsło, które imituje naturalne zęby i odtwarza braki.
 • licówki – to uzupełnienie w formie cienkich płatków porcelany, które są mocowane na powierzchni licowej zębów. Poprawiają one wygląd uzębienie: mogą poprawić kształt, kolor lub rozmiar zęba lub maskować obecne na nim przebarwienia.
 • protezy – całkowite, częściowe i szkieletowe.

Uzupełnienia protetyczne można również podzielić na:

 • stałe (niewyjmowane z ust): zaliczają się do nich korona, most, onlay i licówki,
 • ruchome (wyjmowane), czyli protezy całkowite, protezy częściowe i protezy szkieletowe,
 • kombinowane, czyli takie, w których protezę ruchomą da się wyjąć z jamy ustnej. Łączy się ona z zębami pacjenta, które pozostały w jamie ustnej lub z innymi stałymi uzupełnieniami protetycznymi.

STOMATOLOGIA

Kiedy warto zgłosić się do specjalisty?

Wizytę u stomatologa należy umówić zawsze wtedy, kiedy nie czujesz zadowolenia ze swojego uśmiechu. Kształt, kolor zębów czy braki w naturalnym uzębieniu to wystarczający powód do kontaktu z profesjonalistą. Protetyk doradzi, jaki rodzaj odbudowy będzie najbardziej odpowiednim wyborem – ze względu na funkcjonalność i estetykę uśmiechu. Warto zdać się na jego wiedzę i doświadczenie.

Przesłanek dla ekstrakcji zęba może być wiele. Zdarza się, że leczenie kanałowe nie przynosi pożądanych skutków lub korzeń zęba jest tak uszkodzony, że jedynym rozwiązaniem jest jego usunięcie. Protetyka stomatologiczna to również rozwiązanie dla starszych osób, które z wiekiem tracą naturalne zęby. Zdarzają się także nieszczęśliwe wypadki, w wyniku których dochodzi do utraty zęba lub jego uszkodzenia, które wymaga nadbudowy. I tutaj pojawia się protetyka i szerokie możliwości, które daje.

STOMATOLOGIA

Protezy zębowe – jaka jest cena?

W Jurenko Clinic specjalizujemy się w odbudowie uśmiechu zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. W naszej ofercie znajdują się:

 • licówki ceramiczne,
 • odbudowy ceramiczne typu inlay, onlay, overlay,
 • korony pełnoceramiczne,
 • mosty pełnoceramiczne,
 • protezy teleskopowe,
 • protezy na lokatorach,
 • protezy szkieletowe.

Cena uzupełnień protetycznych może być bardzo różna. Koszt jest zależny od wielu kwestii – stopnia ubytku, wybranego rozwiązania, użytych materiałów. W trosce o naszych pacjentów proponujemy rozwiązania, które będą nie tylko estetyczne, ale i trwałe, a każdy przypadek rozpatrywany jest przez nas indywidualnie.

Protetyka stomatologiczna to niejedyna nasza specjalność: wykonujemy także kompleksowe leczenie stomatologiczne, a także zaawansowane terapie implantologiczne.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.