KLINIKA JURENKO

Radiofrekwencja mikroigłowa

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Specjalizacją lekarzy z Jurenko Clinic jest radiofrekwencja mikroigłowa, której efekty działania są bardzo różnorodne. Inaczej zwana termoliftingiem, zalecana jest pacjentom o rozmaitych potrzebach, którzy pragną pozbyć się niedoskonałości swojej urody. Procedura nie wiąże się z poważnymi powikłaniami, nie ma też zbyt wielu przeciwwskazań do jej przeprowadzania. Zabieg ma szerokie zastosowanie w zwalczaniu zmarszczek i innych przypadłości skórnych, z którymi zmagają się osoby w rozmaitym wieku.

Termolifting jest wykonywany bez użycia skalpela, dzięki czemu nie wiąże się z powikłaniami, jakie mogą występować w przypadku metod chirurgicznych. Wykonywana przez lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej, radiofrekwencja mikroigłowa stosowana jest w zwalczaniu cellulitu, nadmiernej potliwości, czy zmarszczek. Przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia może być m.in. ciąża i niektóre choroby przewlekłe. Pacjenci stosujący się do zaleceń lekarza po zabiegu mogą liczyć na optymalne efekty.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Jednym z dostępnych w naszej klinice zabiegów dla osób pragnących pozbyć się oznak starzenia jest termolifting. Radiofrekwencja mikroigłowa daje efekty, które są bardzo obiecujące również w przypadku osób zmagających się z nadmierną potliwością. Jednocześnie nie niesie ze sobą poważnych powikłań, a przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu są minimalne. Należy jednak wykonać ją u doświadczonego specjalisty i kierować się jego zaleceniami.

Termolifting polega na miejscowym nakłuwaniu skóry z użyciem urządzenia z jednorazowymi kartridżami, które zaopatrzone są w niewielkie igły. W trakcie radiofrekwencji mikroigłowej generowane są fale elektromagnetyczne, które ogrzewają od środka, efektem czego jest obkurczenie włókien kolagenowych. Prowadzi to bezpośrednio do zwiększenia napięcia skóry i dodatkowo do powstania nowych wiązań kolagenu, dzięki czemu obszar zabiegowy (np. twarz) staje się odmłodzony i ujędrniony.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – ile zabiegów?

Jednak ile zabiegów należy przeprowadzić, aby radiofrekwencja mikroigłowa dała efekty? Jest to w dużej mierze uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta, przede wszystkim jego wieku, a także kondycji skóry. Nie bez znaczenia jest także cel przeprowadzania termoliftingu oraz wielkość obszaru zabiegowego. Osoby, u których nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury mogą zapisać się na nią w klinice Jurenko. Wykonujemy usługi o obniżonym ryzyku wystąpienia powikłań, korzystając z aktualnej wiedzy z zakresu medycyny estetycznej.

W przypadku takiej procedury medycznej, jak radiofrekwencja mikroigłowa, to, ile zabiegów należy przeprowadzić u pacjenta, jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Przeważnie większe efekty są dostrzegalne po 3-4 sesjach, pod warunkiem że pacjent respektuje zalecenia pozabiegowe wskazane przez lekarza. W trakcie konsultacji wstępnej specjalista określi, czy nie występują przeciwwskazania do termoliftingu i przedstawi rezultaty, jakie można dzięki niemu uzyskać w konkretnym przypadku.

ZABIEG NIE TYLKO NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa na cellulit i blizny

Chociaż termolifting może się kojarzyć przede wszystkim z działaniem odmładzającym, ma on znacznie szersze zastosowanie. Radiofrekwencja mikroigłowa jest zalecana także u osób zmagających się z cellulitem. Tzw. pomarańczowa skórka na udach, pośladkach i innych partiach ciała jest szczególnie dotkliwa u kobiet, które coraz chętniej sięgają po metody leczenia oferowane przez medycynę estetyczną. Opisywany tutaj zabieg pozwala zminimalizować zmiany skórne, przywracając zdrowy wygląd skóry pacjenta.

U osób pragnących pozbyć się szpecących blizn często zalecana jest właśnie radiofrekwencja mikroigłowa, która ma niewiele przeciwwskazań. Jest to rozwiązanie odpowiednie w przypadku zdrowych pacjentów, u których w skutek wypadku czy operacji pojawiły się szpecące bruzdy na ciele. Termolifting pozwala pozbyć się też zmian potrądzikowych oraz rozstępów, dlatego jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Skóra w wyniku podniesionej temperatury od wewnątrz lepiej się regeneruje i jest bardziej elastyczna.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – powikłania i przeciwwskazania

Chociaż w przypadku takiej procedury, jak radiofrekwencja mikroigłowa powikłania praktycznie nie występują, pacjenci powinni się liczyć z tymczasowymi skutkami ubocznymi. Ze względu na podniesienie temperatury skóry w wyniku termoliftingu niekiedy pojawia się zaczerwienienie oraz obrzęk, które znikają po upływie kilku dni. Ważne jest jednak, aby procedurę wykonywać u specjalistów mających doświadczenie i kwalifikacje, tylko wówczas można liczyć na dobre rezultaty i zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Podobnie jak wiele innych metod z zakresu medycyny estetycznej również radiofrekwencja mikroigłowa ma przeciwskazania. Zgodnie z oficjalnymi zaleceniami z zabiegu muszą zrezygnować kobiety karmiące i ciężarne, osoby zmagające się z nieuregulowaną cukrzycą lub nowotworami, a także pacjenci, u których występują zaburzenia krzepnięcia krwi i gojenia oraz aktywne infekcje skórne. Potrzebnych informacji na ten temat udzieli lekarz w czasie pierwszej konsultacji w gabinecie.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – zalecenia po zabiegu

Pacjenci, którzy przestrzegają zaleceń pozabiegowych wskazanych przez lekarza, mogą liczyć na bardzo dobre efekty już po kilku sesjach. Przeprowadzana przez specjalistę radiofrekwencja mikroigłowa powoduje znaczne wygładzenie zmarszczek oraz blizn, a także wyrównanie kolorytu skóry i zwężenie porów. Z jej pomocą można również zlikwidować cellulit i nadmierną potliwość. Termolifting bywa często zalecany u osób pragnących pozbyć się nieestetycznych cieni pod oczami.

Mimo że procedura wiąże się z nakłuwaniem skóry, jest bezbolesna i może nawet wywoływać przyjemne uczucie odprężenia ze względu na podwyższenie temperatury. W przypadku nieinwazyjnej metody, jaką jest radiofrekwencja mikroigłowa zalecenia po zabiegu są minimalne. Skóra pacjenta może być przez kilka dni zaczerwieniona czy nawet lekko opuchnięta, dlatego w tym czasie należy zrezygnować z peelingu czy innych rytuałów pielęgnacyjnych, które mogą działać drażniąco.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.