KLINIKA JURENKO

Radiofrekwencja mikroigłowa

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Specjalizacją pracowników z Jurenko Clinic jest radiofrekwencja mikroigłowa, której efekty działania są bardzo różnorodne. Inaczej zwana termoliftingiem, zalecana jest pacjentom o rozmaitych potrzebach, którzy pragną pozbyć się niedoskonałości swojej urody. Procedura nie wiąże się z poważnymi powikłaniami, nie ma też zbyt wielu przeciwwskazań do jej przeprowadzania. Zabieg ma szerokie zastosowanie w zwalczaniu zmarszczek i innych przypadłości skórnych, z którymi zmagają się osoby w rozmaitym wieku.

Termolifting jest wykonywany bez użycia skalpela, dzięki czemu nie wiąże się z powikłaniami, jakie mogą występować w przypadku metod chirurgicznych. Wykonywana przez specjalistę specjalizującego się w medycynie estetycznej, radiofrekwencja mikroigłowa stosowana jest w zwalczaniu cellulitu, nadmiernej potliwości, czy zmarszczek. Przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia może być m.in. ciąża i niektóre choroby przewlekłe. Pacjenci stosujący się do zaleceń otrzymanych po zabiegu mogą liczyć na optymalne efekty.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Jednym z dostępnych w naszej klinice zabiegów dla osób pragnących pozbyć się oznak starzenia jest termolifting. Radiofrekwencja mikroigłowa daje efekty, które są bardzo obiecujące również w przypadku osób zmagających się z nadmierną potliwością. Jednocześnie nie niesie ze sobą poważnych powikłań, a przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu są minimalne. Należy jednak wykonać ją u doświadczonego specjalisty i kierować się jego zaleceniami.

Termolifting polega na miejscowym nakłuwaniu skóry z użyciem urządzenia z jednorazowymi kartridżami, które zaopatrzone są w niewielkie igły. W trakcie radiofrekwencji mikroigłowej generowane są fale elektromagnetyczne, które ogrzewają od środka, efektem czego jest obkurczenie włókien kolagenowych. Prowadzi to bezpośrednio do zwiększenia napięcia skóry i dodatkowo do powstania nowych wiązań kolagenu, dzięki czemu obszar zabiegowy (np. twarz) staje się odmłodzony i ujędrniony.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – ile zabiegów?

Jednak ile zabiegów należy przeprowadzić, aby radiofrekwencja mikroigłowa dała efekty? Jest to w dużej mierze uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta, przede wszystkim jego wieku, a także kondycji skóry. Nie bez znaczenia jest także cel przeprowadzania termoliftingu oraz wielkość obszaru zabiegowego. Osoby, u których nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury mogą zapisać się na nią w klinice Jurenko. Wykonujemy usługi o obniżonym ryzyku wystąpienia powikłań, korzystając z aktualnej wiedzy z zakresu medycyny estetycznej.

W przypadku takiej procedury medycznej, jak radiofrekwencja mikroigłowa, to, ile zabiegów należy przeprowadzić u pacjenta, jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji. Przeważnie większe efekty są dostrzegalne po 3-4 sesjach, pod warunkiem że pacjent respektuje zalecenia pozabiegowe. W trakcie konsultacji wstępnej specjalista określi, czy nie występują przeciwwskazania do termoliftingu i przedstawi rezultaty, jakie można dzięki niemu uzyskać w konkretnym przypadku.

ZABIEG NIE TYLKO NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa na cellulit i blizny

Chociaż termolifting może się kojarzyć przede wszystkim z działaniem odmładzającym, ma on znacznie szersze zastosowanie. Radiofrekwencja mikroigłowa jest zalecana także u osób zmagających się z cellulitem. Tzw. pomarańczowa skórka na udach, pośladkach i innych partiach ciała jest szczególnie dotkliwa u kobiet, które coraz chętniej sięgają po metody leczenia oferowane przez medycynę estetyczną. Opisywany tutaj zabieg pozwala zminimalizować zmiany skórne, przywracając zdrowy wygląd skóry pacjenta.

U osób pragnących pozbyć się szpecących blizn często zalecana jest właśnie radiofrekwencja mikroigłowa, która ma niewiele przeciwwskazań. Jest to rozwiązanie odpowiednie w przypadku zdrowych pacjentów, u których w skutek wypadku czy operacji pojawiły się szpecące bruzdy na ciele. Termolifting pozwala pozbyć się też zmian potrądzikowych oraz rozstępów, dlatego jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Skóra w wyniku podniesionej temperatury od wewnątrz lepiej się regeneruje i jest bardziej elastyczna.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – powikłania i przeciwwskazania

Chociaż w przypadku takiej procedury, jak radiofrekwencja mikroigłowa powikłania praktycznie nie występują, pacjenci powinni się liczyć z tymczasowymi skutkami ubocznymi. Ze względu na podniesienie temperatury skóry w wyniku termoliftingu niekiedy pojawia się zaczerwienienie oraz obrzęk, które znikają po upływie kilku dni. Ważne jest jednak, aby procedurę wykonywać u specjalistów mających doświadczenie i kwalifikacje, tylko wówczas można liczyć na dobre rezultaty i zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Podobnie jak wiele innych metod z zakresu medycyny estetycznej również radiofrekwencja mikroigłowa ma przeciwskazania. Zgodnie z oficjalnymi zaleceniami z zabiegu muszą zrezygnować kobiety karmiące i ciężarne, osoby zmagające się z nieuregulowaną cukrzycą lub nowotworami, a także pacjenci, u których występują zaburzenia krzepnięcia krwi i gojenia oraz aktywne infekcje skórne. Potrzebnych informacji na ten temat udzieli specjalista w czasie pierwszej konsultacji w gabinecie.

ZABIEG NA TWARZ

Radiofrekwencja mikroigłowa – zalecenia po zabiegu

Pacjenci, którzy przestrzegają zaleceń pozabiegowych, mogą liczyć na bardzo dobre efekty już po kilku sesjach. Przeprowadzana przez specjalistę radiofrekwencja mikroigłowa powoduje znaczne wygładzenie zmarszczek oraz blizn, a także wyrównanie kolorytu skóry i zwężenie porów. Z jej pomocą można również zlikwidować cellulit i nadmierną potliwość. Termolifting bywa często zalecany u osób pragnących pozbyć się nieestetycznych cieni pod oczami.

Procedura wiąże się z nakłuwaniem skóry, w trakcie zabiegu pacjent może odczuwać również podwyższoną temperaturę w miejscu wykonywanego zabiegu. W przypadku zabiegu, jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa zalecenia po zabiegu są minimalne. Skóra pacjenta może być przez kilka dni zaczerwieniona czy nawet lekko opuchnięta, dlatego w tym czasie należy zrezygnować z peelingu czy innych rytuałów pielęgnacyjnych, które mogą działać drażniąco.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

Twarz
700 zł
Twarz + szyja
800 zł
Twarz + szyja + dekolt
900 zł