KLINIKA JURENKO

BOTOX

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Usuwanie i likwidacja zmarszczek mimicznych botoksem

Prosta a zarazem najskuteczniejsza niechirurgiczna metoda w wygładzaniu zmarszczek.

ZABIEG NA TWARZ

Toksyna botulinowa – wskazania

W procesie starzenia skóra traci napięcie oraz elastyczność, a na twarzy pojawiają się zmarszczki związane z nadmierną i niekontrolowaną pracą mięśni. Są to zmarszczki mimiczne, które w największym stopniu odpowiadają za postarzanie twarzy. Pozbyć się ich możemy dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej.

Usuwanie zmarszczek botoksem czyli toksyną botulinową to jeden z najbardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to zabieg krótki, praktycznie bezbolesny, a wykonany przez doświadczonego lekarza to gwarancja dużo młodszego wyglądu. Warto dodać, że zabieg z użyciem toksyny to nie wypełnianie zmarszczek botoksem, a po prostu wstrzykiwanie preparatu w konkretne miejsca w celu rozluźnienia mięśni odpowiadających za powstawanie zmarszczek. Poziome zmarszczki na czole, „kurze łapki” oraz „lwia zmarszczka” to obszary, w których wykonujemy zastrzyki z botoksu. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się tych właśnie konkretnych problemów. Należy jednak pamiętać, że zabieg botoksu na zmarszczki wykonujemy tylko i wyłącznie w renomowanych gabinetach lekarskich.

ZABIEG NA TWARZ

Usuń zmarszczki za pomocą preparatu Botox®

Botoks to najpopularniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w wyniku skurczów mięśni twarzy. Wstrzyknięcie botoksu skutkuje rozluźnieniem mięśni, przez co pokrywająca je skóra ulega wygładzeniu.

Działanie botoksu dotyczy miejsc, do których został on podany, a zatem nie narusza mimiki ani rysów twarzy, dzięki czemu po zabiegu wygląda ona świeżo, naturalnie i bez efektu „maski”. Dzięki temu skóra zostaje wygładzona, zachowując naturalny wygląd. Na powrót można cieszyć się młodym i promiennym wyglądem.

ZABIEG NA TWARZ

Jakich efektów można się spodziewać?

  • wygładzenie i likwidacja zmarszczek mimicznych,
  • zachowanie naturalnego wyglądu,
  • wyraźne odmłodzenie,
  • efekt wypoczętej twarzy,
  • zapobieganie powstawaniu zmarszczek.
KROK PO KROKU

Przebieg zabiegu

1

Konsultacja z lekarzem. Przed zabiegiem podania preparatu Bocouture odbywa się konsultacja medyczna z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg. Wówczas pacjent opowiada o swoich oczekiwaniach oraz odpowiada na pytania w tzw. wywiadzie medycznym. Lekarz pyta m.in. o przyjmowane leki czy odbyte schorzenia, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. W klinice medycyny estetycznej taka konsultacja jest darmowa.

2

Zalecenia przed zabiegiem. Około 10 dni przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować witaminy E, multiwitaminy, ziela dziurawca, miłorzębu japońskiego czy leków przeciwzapalnych. Na około 2 doby przed podaniem preparatu Bocouture nie należy pić alkoholu. Przynajmniej na tydzień przed zabiegiem nie wolno też przyjmować antybiotyków, a na 5 dni przed trzeba odstawić aspirynę czy inne leki, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.

3

Zabieg właściwy. Preparat Bocouture podawany jest domięśniowo lub podskórnie bardzo cienką, jednorazową igłą. Wkłucia wykonuje lekarz – zazwyczaj po 1-5 w zależności od miejsca oraz wskazań. By zredukować nawet najbardziej kurczliwe mięśnie wystarczy mała ilość preparatu. Samo podanie Bocouture trwa zaledwie kilka minut. Pacjent przebywa w gabinecie nieco dłużej (do 30 minut), gdyż lekarz musi rozplanować podanie preparatu, oczyścić oraz odkazić skórę, jak również sporządzić dokumentację.

CENA ZABIEGU

BOTOKS

Usuwanie zmarszczek mimicznych; leczenie bruksizmu, nadpotliwości, migreny

Kurze łapki
500-600 zł
Lwia zmarszczka
500-600 zł
Poprzeczne zmarszczki czoła
500-600 zł
Zmarszczki palacza
200-300 zł
Podnoszenie kącików ust
200-300 zł
Króliczy nosek
200-300 zł
Nadpotliwość pach, dłoni, stóp
1500-2000 zł
Cała twarz
1200-1800 zł
Leczenie migreny
od 1000 zł
Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami)
od 1000 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.