Skip to main content

Czy wiesz, co kryje się pod tajemniczą nazwą „lifting wampirzy”? To niezwykle skuteczny zabieg, który pomaga szybko uporać się nie tylko ze zmarszczkami, ale również bliznami, rozstępami czy łysieniem. Sprawdź, na czym polega mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego!

Lifting wampirzy – co to takiego?

Wampirzy lifting to nowoczesny i w pełni bezpieczny sposób na spłycenie zmarszczek i zmniejszenie widoczności blizn różnego pochodzenia. Intrygująca nazwa zabiegu związana jest z materiałem wykorzystywanym do jego przeprowadzenia – niezbędne jest osocze bogatopłytkowe, pozyskane z pobranej wcześniej krwi pacjenta. Krew poddaje się specjalnym procesom, mającym na celu rozdzielenie jej składników. Podczas odwirowania i separacji, osocze zagęszcza się, dzięki czemu rośnie w nim stężenie płytek krwi. To właśnie one mają wyjątkowe właściwości odbudowujące – pobudzają fibroblasty do wytwarzania kolagenu i wspierają funkcjonowanie komórek macierzystych.

Lifting wampirzy przyspiesza procesy regeneracyjne komórek skóry, co pozwala w krótkim czasie poprawić jej wygląd i kondycję. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego przywraca cerze jędrność, rozjaśnia istniejące blizny i wzmacnia jej odporność na uszkodzenia.

Również w przypadku wypadania włosów i łysienia, zwłaszcza androgenowego lub plackowatego, lifting wampirzy może okazać się pomocny. Osocze bogatopłytkowe pobudza mieszki włosowe do pracy, czego efektem jest wzrost tzw. baby hair.

Lifting wampirzyCzy wampirzy lifting i wampirzy peeling to to samo?

Wampirzy peeling to nazwa, której niektórzy niepoprawnie używają zamiennie, aby określić zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Podczas peelingu stare komórki skóry ustępują miejsca nowym, a same ulegają złuszczeniu. W ten sposób, wampirzy peeling pozwala odsłonić młodą, świeżą i pełną blasku cerę, ale nie ma to nic wspólnego z zabiegiem medycyny estetycznej, czyli wampirzym lifitingiem.

Warto pamiętać, że dostępne w drogeriach produkty określane jako „wampirzy peeling” nie mają żadnego związku z zabiegiem wykonywanym w gabinecie przez lekarza medycyny estetycznej. Z tego względu nie są i nie mogą być zamiennikami – prawdziwy wampirzy lifting może przeprowadzić jedynie doświadczony specjalista.

Kiedy zdecydować się na wampirzy lifting?

Lifting wampirzy to zabieg dla każdego, kto chce pozbyć się zmarszczek na twarzy, zadbać o gęstość fryzury, czy zmniejszyć widoczność różnego rodzaju blizn – pooperacyjnych, pourazowych, pooparzeniowych, czy rozstępów.

Osocze na twarz stosuje się także do usuwania blizn potrądzikowych – spektrum działania składników z Twojej własnej krwi jest naprawdę imponujące!

Jeśli borykasz się z wypadaniem włosów, umów się na lifting wampirzy skalpu. Pamiętaj, że lekarz medycyny estetycznej może wykonać zabieg wyłącznie w przypadku zachowanych mieszków włosowych w skórze głowy (specjalista ocenia to podczas konsultacji). W ten sposób, pobudza je do działania i szybko pojawiają się nowe włosy.

Czy zabieg z osoczem na twarz jest bezpieczny?

Wampirzy lifting to zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem materiału pobranego od pacjenta, w pełni biokompatybilnego. Do iniekcji nie stosuje się żadnych dodatkowych środków chemicznych, dlatego nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Zadaniem osocza bogatopłytkowego nie jest wypełnienie istniejących zmarszczek – płytki krwi pobudzają jedynie procesy regeneracyjne w skórze, by poprawić jej jędrność, a tym samym wygładzić nierówności.

Terapia osoczem bogatopłytkowym to naturalna alternatywa zwłaszcza dla osób, które obawiają się botoksu.

Wampirzy lifting: jakich efektów możesz się spodziewać?

Wampirzy lifting: jakich efektów możesz się spodziewać?

Czego możesz się spodziewać, gdy zdecydujesz się na wampirzy lifting? Efekty na pewno Cię zaskoczą! W zależności od oczekiwań związanych z terapią osoczem – spłycenia zmarszczek, rozjaśnienia blizn czy zagęszczenia fryzury, w niedługim czasie zauważysz wyraźną zmianę na lepsze. Jeśli chcesz wygładzić zmarszczki na czole, w okolicach oczu czy ust, ten zabieg na pewno jest dla Ciebie.

Zabieg poprawia ukrwienie skóry, stymuluje produkcję kolagenu i przyspiesza gojenie. Działanie osocza bogatopłytkowego jest w pełni naturalne, dlatego u każdego pacjenta procesy regeneracyjne mogą zachodzić w nieco innym czasie.

lifting wampirzy cena i przebiegPo zabiegu, blizny ulegną wyraźnej redukcji, a zregenerowana skóra zachwyci Cię świeżym i wypoczętym wyglądem. Poprawa jej stanu będzie zauważalna stopniowo, dlatego Twój wizerunek nie zmieni się drastycznie po wyjściu z gabinetu, czego obawia się wielu pacjentów.

Przebieg i cena zabiegu

Przed i po zabiegu, lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. Na początku pyta o stan zdrowia i mówi o przeciwwskazaniach. Następnie pobiera próbkę krwi – ilość zależy od powierzchni ciała, która ma być ostrzykiwana. Po oddzieleniu osocza, lekarz medycyny estetycznej smaruje skórę preparatem znieczulającym i przystępuje do wykonania zabiegu.

Ile kosztuje wampirzy lifting? Cena zależy od części twarzy, która ma być poddana terapii. Koszt waha się od 600 do nawet kilku tysięcy złotych – najdrożej jest w dużych miastach.