KLINIKA JURENKO

Wolumetria twarzy

wolumetria

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Wśród usług świadczonych przez Junerko Clinic znajduje się wolumetria twarzy. Jest to zabieg niechirurgiczny, na który często decydują się kobiety po 30. roku życia, pragnące przywrócić pierwotny zarys swojej brody, żuchwy i nosa. Polega na wprowadzeniu pod skórę optymalnej ilości kwasu hialuronowego, a jego efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Dzięki takiemu modelowaniu można na nowo cieszyć się pięknym owalem szczęki i kości policzkowych, przywracając sobie młodzieńczy wygląd mimo upływu lat.

Z wiekiem skóra człowieka staje się mniej elastyczna i wiotczeje, co ma bezpośredni wpływ na pogorszenie wyglądu twarzy. Obecnie oprócz klasycznego liftingu przeprowadzanego z użyciem skalpela stosuje się alternatywne, mniej inwazyjne metody poprawy konturu szczęki czy kości policzkowych. Wolumetria brody i żuchwy jest jedną z dostępnych opcji, na którą można się zdecydować, aby odmłodzić swoje oblicze. Efekty modelowania utrzymują się od 12 do nawet 24 miesięcy, jednak ostateczny czas uzależniony jest od wielu czynników.

ZABIEG NA TWARZ

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje pacjentom szereg rozwiązań, które można wybrać w celu skorygowania mankamentów swojej urody. Jednym z nich jest konturowanie szczęki, żuchwy i brody, wykonywane także w klinice Jurenko. Na czym polega procedura znana jako wolumetria twarzy? Jest to zabieg realizowany w gabinecie przez lekarza bez użycia skalpela, przez co jego efekty są widoczne szybciej, niż przy zwykłym liftingu i utrzymują się przeważnie przez minimum rok.

Ten zabieg niechirurgiczny wykonywany jest z użyciem kwasu hialuronowego, który wprowadzany jest domięśniowo lub podskórnie. Miejscem iniekcji może być broda, żuchwa i ogólnie cała szczęka, a także kości policzkowe, w zależności od indywidualnego przypadku oraz potrzeb pacjenta. Efekty procedury utrzymują się przez wiele miesięcy, po czym można ją ponownie wykonać.

ZABIEG NA TWARZ

Wolumetria twarzy – jak długo się utrzymuje?

Konturowanie owalu szczęki, brody i żuchwy to dobry sposób na dodanie sobie atrakcyjności. Szczegółowe informacje na temat tego, czym właściwie jest wolumetria twarzy i jak długo się utrzymuje jej efekt, udziela lekarz w trakcie pierwszej konsultacji. W przypadku użycia kwasu hialuronowego można mówić o okresie wynoszącym minimum 12 miesięcy, w niektórych przypadkach może się on wydłużyć nawet do dwóch lat. Dużą zaletą procedury jest widoczność pierwszych rezultatów jeszcze tego samego dnia.

Wykonywana u nas wolumetria szczęki, brody i żuchwy ze względu na swoją niską inwazyjność jest zabiegiem, który można ponownie wykonać w razie potrzeby. Osoby, które zauważyły, że efekt zabiegu konturowania twarzy powoli przestają być widoczne, mogą zapisać się na ponowną konsultację z lekarzem prowadzącym. Warto nadmienić, że kwas hialuronowy wstrzyknięty pod skórę traci na swojej objętości stopniowo, w tempie uzależnionym od wielu zmiennych.

ZABIEG NA TWARZ

Wolumetria twarzy – jak przebiega?

Konturowanie owalu twarzy w Jurenko Clinic polega na wprowadzeniu wypełniacza pod skórę (lub domięśniowo) z użyciem specjalnej igły. Wolumetria szczęki, żuchwy czy brody wykonywana jest z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego, który wyróżnia się optymalną gęstością oraz plastycznością. Pozwala to uzyskać prawie natychmiastowe efekty, które utrzymują się średnio przez rok. Jest to zabieg praktycznie bezbolesny, może pojawić się jednak lekkie uczucie dyskomfortu związane z rozpieraniem tkanek znajdujących się pod skórą.

Znieczulenie miejscowe nie jest potrzebne, nawet u pacjentów o dużej wrażliwości na ból. W wolumetrii twarzy obecnie stosuje się wypełniacze zawierające w swoim składzie lidokainę. Modelowanie konturu żuchwy, szczęki lub brody przeprowadzane jest w ciągu jednej wizyty w gabinecie i trwa przeważnie 20 minut. Czas oczekiwania na efekty zabiegu i to, jak długo się utrzymają, zależy od indywidualnego przypadku, o czym poinformuje lekarz w trakcie wizyty w naszym gabinecie.

ZABIEG NA TWARZ

Wolumetria żuchwy, brody, szczęki – co robić przed i po?

Chociaż proponowana w Jurenko Clinic wolumetria twarzy jest zabiegiem o niskiej inwazyjności, należy się do niej odpowiednio przygotować. Zaleca się, aby na przynajmniej 10 dni przed konturowaniem brody, żuchwy lub szczęki zaniechać przyjmowania leków przeciwzapalnych i suplementów na bazie witaminy E, a także niektórych ziół i mieszanek (np. dziurawiec, miłorząb japoński). Na 48 godzin przed zabiegiem nie można pić alkoholu, nie zaleca się również stosować antybiotyków oraz aspiryny najlepiej na tydzień przed wizytą w gabinecie lekarza.

Po zakończeniu wolumetrii szczęki, brody czy żuchwy pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania. Może u niego wystąpić tylko lekka opuchlizna i zaczerwienienie w miejscu wprowadzenia kwasu hialuronowego. Objawy te, podobnie jak ewentualne dolegliwości bólowe, utrzymują się przeważnie nie dłużej, niż 2-3 doby. Niekiedy ubocznym efektem procedury są również delikatne siniaki o zróżnicowanym odcieniu, jednak te także znikają po upływie kilku dni i można je z łatwością zamaskować z pomocą makijażu twarzy.

ZABIEG NA TWARZ

Wolumetria twarzy – efekty

Wolumetria twarzy daje efekty, które są widoczne jeszcze tego samego dnia i utrzymują się przez długi czas. Zabieg umożliwia przywrócenie pierwotnego zarysu żuchwy, szczęki czy brody, zwiększając elastyczność skóry i ograniczając jej zwiotczenie. Dodatkowo kwas hialuronowy nawilża i odżywia od środka, przez co oblicze pacjenta nabiera zdrowego, młodzieńczego wyglądu, niezależnie od wieku!

Dzięki zabiegowi wolumetrii można podkreślić zarys żuchwy, wymodelować brodę i podbródek, a także w pewnym stopniu nos. W rezultacie profil szczęki i całej twarzy jest skorygowany w sposób naturalny i jednolity, bez skutków ubocznych w postaci zaburzenia mimiki. Konturowanie z użyciem wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego daje pozytywne efekty, które utrzymują się długo i pozwalają na nowo cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

Wolumetria
od 1000 zł