KLINIKA JURENKO
Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU
Lipoliza iniekcyjna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów modelowania twarzy oraz ciała, który wyróżnia się niską inwazyjnością i wymaga zastosowania tylko znieczulenia miejscowego. Redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się w sposób naturalny, przy wykorzystaniu procesów metabolicznych.
ZABIEG NA TWARZ
Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Jest to metoda modelowania sylwetki poprzez “rozpuszczanie” tkanki tłuszczowej. Głównym elementem zabiegu jest wstrzyknięcie (iniekcja) w wybraną partię ciała preparatu zawierającego substancję, która rozbija komórki tłuszczowe. W efekcie z komórek uwalniany jest tłuszcz, który następnie zostaje wydalony przez organizm w naturalnych procesach metabolicznych. Lipoliza iniekcyjna to zabieg stosowany do wyszczuplenia twarzy i ciała, a także zredukowania cellulitu.
ZABIEG NA TWARZ
Wskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej
Lipolizę iniekcyjną przeprowadza się u osób, które mają trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z wybranych partii twarzy lub ciała. Wskazaniami do zabiegu są:
- podwójny podbródek;
- opadające policzki (tzw. “chomiki”);
- “bryczesy” i “boczki” (tłuszcz zgromadzony w okolicy bioder);
- nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu i udach;
- tłuszcz występujący w okolicy kolan;
- cellulit.
ZABIEG NA TWARZ
Lipoliza iniekcyjna twarzy: podbródka i “chomików” na policzkach
Lipoliza iniekcyjna jest najszybszą metodą redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Najczęściej wykorzystuje się ją do zlikwidowania podwójnego podbródka i “chomików”, czyli tkanki tłuszczowej zlokalizowanej poniżej linii żuchwy.
Lipoliza podbródka pozwala na usunięcie kilku centymetrów tłuszczu, więc – w zależności od ilości nagromadzonej tkanki – zabieg należy powtórzyć 2-3 razy. Skutki lipolizy iniekcyjnej podbródka w postaci wyszczuplenia, poprawy owalu i optycznego wysmuklenia szyi, zazwyczaj widoczne są kilka tygodni po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. Podobnie jest w przypadku usunięcia tzw. “chomików”. W wyniku lipolizy owal twarzy ulega poprawie, a policzki – uniesieniu.
Zabieg na obie wymienione partie twarzy można połączyć.
ZABIEG NA TWARZ
Lipoliza iniekcyjna ciała: brzucha, pleców, “boczków”, kolan i ud
Lipolizę iniekcyjną można przeprowadzić także na ciele, w takich obszarach jak:
- brzuch;
- okolica bioder (“boczki” i “bryczesy”);
- plecy (poniżej żeber);
- ramiona;
- uda;
- kolana
Lipoliza brzucha, “boczków” czy ud prowadzi do wyszczuplenia tych partii ciała o kilka centymetrów (zazwyczaj traci się 4-5 cm w obwodzie, gdy mówimy o tułowiu i 2-4 cm w przypadku ud). Metodę tę stosuje się także, by “rozbić” cellulit i zmniejszyć jego widoczność.
Po około 3 tygodniach (tyle trwa proces usuwania z organizmu uwolnionego tłuszczu i regeneracji tkanek) możliwa jest ocena rezultatu i zaplanowanie kolejnego zabiegu. Zazwyczaj wykonuje się serię 2-5 zabiegów. Jeśli utrzymujesz stałą masę ciała po zabiegu, to zmiany w wyniku lipolizy iniekcyjnej są trwałe.
ZABIEG NA TWARZ
Zabieg lipolizy iniekcyjnej – jak wygląda?
Lipoliza iniekcyjna najczęściej przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym (z zastosowaniem kremu znieczulającego). Podczas zabiegu specjalista z Jurenko Clinic wykonuje liczne nakłucia i wprowadza preparat w tkankę tłuszczową. W zależności od obszaru zabieg trwa ok. 20-50 minut, zaraz po nim możesz wrócić do domu.
ZABIEG NA TWARZ
Rekonwalescencja i postępowanie po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić: obrzęk, zaczerwienienie i uczucie ciepła, które najczęściej ustępują po maksymalnie 5 dniach. Warto wiedzieć, że okolica poddana zabiegowi będzie bardziej wrażliwa na dotyk nawet przez kilka tygodni.
By nie dopuścić do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych:
- unikaj basenu do czasu, gdy skóra się zagoi,
- nie opalaj się na słońcu lub w solarium,
- nie korzystaj z sauny,
- dbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu, zdrową dietę oraz nie spożywaj alkoholu.
Najlepiej stosuj się do tych zaleceń przez 2 tygodnie od zabiegu.
ZABIEG NA TWARZ
Przeciwwskazania do zabiegu
Lipoliza iniekcyjna charakteryzuje się niską inwazyjnością, ale pomimo tego istnieje lista przeciwwskazań do zabiegu. Do najważniejszych zalicza się:
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- choroby autoimmunologiczne;
- nieustabilizowaną cukrzycę;
- choroby nerek i wątroby;
- choroby nowotworowe;
- infekcje skórne w miejscu planowanego zabiegu;
- ciążę i okres karmienia piersią;
- alergię na składniki preparatu;
- dużą nadwagę i otyłość.
ZABIEG NA TWARZ
Ile kosztuje lipoliza iniekcyjna?
Cena lipolizy iniekcyjnej uzależniona jest od tego, która partia ciała będzie poddana zabiegowi. Im większy obszar, tym więcej preparatu zostanie zużyte, co wpływa na ostateczny koszt zabiegu – o nim informujemy przed wykonaniem kuracji.
Pojedynczy zabieg lipolizy w obrębie twarzy kosztuje kilkaset złotych, natomiast w przypadku dużych partii ciała może przekraczać 1000 zł. Najczęściej lekarz zaleca wykonanie serii 2-3 zabiegów: na twarz lub 2-5: na ciało.