KLINIKA JURENKO
Fibryna bogatopłytkowa
KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU
Kuracja z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej prowadzi do gruntownej odbudowy tkanek, w tym: wytworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry. W efekcie w naturalny sposób możesz odmłodzić twarz, zmniejszyć zmarszczki i bruzdy, a także nadać skórze blasku. Zabieg podania fibryny bogatopłytkowej ma małą inwazyjność i właściwie nie występują po nim negatywne skutki uboczne.
ZABIEG NA TWARZ
Czym jest fibryna bogatopłytkowa?
Fibryna (inaczej nazywana włóknikiem) to białko, które odpowiada za krzepnięcie krwi: tworzy rusztowanie, zatrzymujące krwinki i płytki krwi. Z kolei fibryna bogatopłytkowa to koncentrat komórkowy, pozyskiwany z krwi pacjenta. Zawiera ona skoncentrowane czynniki wzrostu, płytki krwi, komórki macierzyste i inne składniki o działaniu rewitalizującym.
ZABIEG NA TWARZ
Czym fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza?
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to zabieg stosowany w klinikach medycyny estetycznej już od wielu lat i dobrze znany pacjentom, natomiast fibryna bogatopłytkowa jest względną nowością. Biorąc pod uwagę podobieństwo w zakresie wskazań, sposobu przygotowania preparatu, przeprowadzania zabiegu — obie metody są bardzo podobne, więc ich rozróżnienie może stanowić dla pacjenta spore wyzwanie.
Jedna z kluczowych różnic dotyczy sposoby przygotowania preparatu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej kluczowe jest, by uzyskać preparat skoncentrowany, mający trójwymiarową sieć, w której zawieszone będą płytki krwi. Dzięki temu czynniki wzrostu z płytek uwalniane są stopniowo — trwa to nawet do 2 tygodni. Osocze bogatopłytkowe jest przygotowane tak, by czynniki wzrostu zostały uwolnione jak najszybciej.
Dłuższy czas uwalniania czynników wzrostu sprawia, że fibryna bogatopłytkowa sprawdza się w przypadku głębszych zmarszczek i bruzd. Natomiast osocze wykorzystywane jest do niwelowania płytszych zmarszczek.
Obie te substancje można podać dwoma metodami:
- mezoterapią igłową (tzw. “wampirzy lifting”),
- poprzez kaniulę (podobnie jak wypełniacze tkankowe).
Osocze bogatopłytkowe | Fibryna bogatopłytkowa | |
Metoda podania | mezoterapia igłowa lub poprzez kaniulę | mezoterapia igłowa lub poprzez kaniulę |
Obecność fibryny | nie | tak |
Szybkość uwalniania płytkowych czynników krwi | bardzo szybko (kilkadziesiąt minut) | powoli (nawet do 2 tygodni) |
ZABIEG NA TWARZ
Dla kogo przeznaczona jest fibryna bogatopłytkowa?
Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej polecany jest osobom, które chcą:
- poprawić gęstość, elastyczność skóry i zredukować płytkie oraz głębokie zmarszczki (bruzdy),
- pobudzić skórę do naturalnej regeneracji, odżywić ją,
- poprawić koloryt cery, zniwelować niewielkie przebarwienia i blizny,
- wizualnie odmłodzić twarz, szyję i dekolt,
- przeciwdziałać starzeniu się skóry,
- wzmocnić i zagęścić włosy na głowie.
Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej obejmują:
- zmarszczki: kurze łapki wokół oczu, zmarszczki na czole, zmarszczki wokół ust,
- bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki,
- wiotką skórę,
- skórę poszarzałą, odwodnioną, wymagającą rewitalizacji,
- łysienie typu męskiego.
ZABIEG NA TWARZ
Jak przebiega zabieg z fibryną bogatopłytkową?
Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta. Następnie lekarz umieszcza probówkę z krwią w wirówce, by otrzymać usieciowiony preparat, zawierający fibrynę i duże ilości płytkowych czynników wzrostu.
Kolejnym krokiem jest podanie fibryny bogatopłytkowej w skórę metodą mezoterapii igłowej lub poprzez kaniulę. Drugi sposób stosowany jest głównie w przypadku głębokich zmarszczek i bruzd.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności, jednak należy się liczyć z tym, że przez kilka dni skóra będzie lekko opuchnięta i zasiniona.
Warto wiedzieć, że fibryna posiada krótkotrwały efekt wypełniający zmarszczki i bruzdy, który zanika, gdy preparat zostanie w pełni wchłonięty w tkanki. Nie stosuje się jej jednak w takim celu, jak wypełniacze tkankowe, ale by pobudzić komórki do wytwarzania:
- kolagenu,
- elastyny,
- małych naczyń krwionośnych.
Pierwsze efekty w postaci zwiększenia napięcia skóry zazwyczaj widoczne są po około 2 tygodniach od zabiegu — po uwolnieniu płytkowych czynników wzrostu. Cały proces regeneracji trwa jednak znacznie dłużej. Najczęściej lekarz zaleca wykonanie serii 3-4 zabiegów, jednak o konkretnej liczbie zostaniesz poinformowany przez, wykonującego zabieg, specjalistę z Jurenko Clinic.
Jeśli przed zabiegiem twarz posiadała niezdrowy koloryt, niewielkie przebarwienia — po zabiegu cera nabiera blasku, wygląda na odżywioną, koloryt jest ujednolicony. Możliwe efekty to również: zmniejszenie zmarszczek i bruzd, poprawę gęstości oraz jędrności skóry.
Dla jeszcze lepszych efektów łączy się dwa typy preparatów — osocze z fibryną. Działają one komplementarnie i w różnym tempie uwalniają czynniki wzrostu, więc procesy regeneracyjne zostają spotęgowane.
Fibryna może być stosowana także pod oczy. Na decyzję o wykonaniu przez nas zabiegu wpływa stan tkanek pacjenta i efekty, które chce on osiągnąć. Używanie fibryny na “kurze łapki” wokół oczu jest standardem, natomiast stosowanie tego preparatu do wypełniania doliny łez nie zawsze jest wskazane. Należy pamiętać, że fibryna nie jest wypełniaczem tkankowym, ale preparatem wspierającym regenerację tkanek.
ZABIEG NA TWARZ
Fibryna bogatopłytkowa – ile kosztuje zabieg?
Cena zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej uzależniona jest przede wszystkim od tego, ile ampułek zostanie zużytych. Im większy obszar zabiegowy, tym więcej preparatu należy wykorzystać, ale brane są pod uwagę także czynniki indywidualne, w tym ogólna kondycja skóry. O ostatecznym koszcie zabiegu informujemy podczas wizyty.
Zamów kontakt
telefoniczny.
Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości
Skontaktuj się
z nami teraz.
Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.