KLINIKA JURENKO

Peelingi lekarskie

peelingi lekarskie

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Skóra każdego dnia jest narażona na czynniki wpływające niekorzystnie na jej wygląd. Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, stres i nieprawidłowa dieta mogą powodować, że cera stanie się poszarzała, ziemista i pojawią się na niej niedoskonałości. Wśród sposobów jej odmładzania i przywracania zdrowego kolorytu można wyodrębnić zabiegi z wykorzystaniem substancji chemicznych. Peeling lekarski PCA czy z retinolem może pomóc w usunięciu martwych komórek, zmniejszeniu drobnych zmarszczek i linii mimicznych, a także w rozjaśnieniu przebarwień.

ZABIEG NA TWARZ

Na czym dokładnie polega peeling lekarski?

Jest to zabieg, który ma za zadanie złuszczenie części lub całego naskórka przy użyciu odpowiednio dobranych preparatów medycznych. Wykorzystując właściwe substancje chemiczne, można opóźnić widoczne efekty starzenia oraz poprawić ogólny wygląd cery. W trakcie kuracji wykorzystywane są związki o właściwościach złuszczających, nawilżających oraz regenerujących. Należą do nich między innymi: retinol, kwas migdałowy, kwas salicylowy, witamina C, kwas azelainowy, rezorcyna, arbutyna.

ZABIEG NA TWARZ

Podział peelingów lekarskich

W zależności od tego, na jaką głębokość przenikają substancje chemiczne stosowane podczas zabiegu, peelingi można podzielić na:

  • powierzchowne, które dotyczą jedynie naskórka,
  • średnio głębokie, w trakcie których dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia naskórka i warstwy brodawkowatej skóry właściwej,
  • głębokie, które mają za zadanie złuszczenie warstwy siateczkowatej chroniącej głębsze struktury skóry.

Trzeba pamiętać, że na głębokość działania peelingów i intensywność złuszczania wpływa wiele różnych czynników takich jak zastosowana substancja, typ skóry, forma preparatu, a także czas jego kontaktu ze skórą.

Peeling PCA

Jednym z nowocześniejszych zabiegów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie jest peeling PCA. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się jego wykonywanie w odstępach 4-6 tygodni. Można go przeprowadzić praktycznie na każdym rodzaju cery, w tym także na skórze wrażliwej. Kuracja jest polecana w szczególności dla osób zmagających się z przebarwieniami spowodowanymi działaniem promieniowania ultrafioletowego. Użyte w trakcie zabiegu substancje mogą pomóc w rozjaśnieniu naskórka, jego oczyszczeniu oraz w zmniejszeniu widoczności zaburzeń barwnikowych. U osób zmagających się z trądzikiem polecane jest połączenie peelingu PCA z zabiegiem Dermapen.

Peeling z retinolem

Specjalistyczny peeling z retinolem to zabieg, który jest przeznaczony dla skór problematycznych, z przebarwieniami oraz z widocznymi oznakami starzenia. Zaleca się jego wykonywanie raz na 4 tygodnie. Aktywna postać witaminy A wykorzystywana podczas kuracji ma za zadanie pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz zauważalne zredukowanie ilości melaniny, której nadmiar jest odpowiedzialny za powstawanie plam pigmentacyjnych.

Ener peel

Jeszcze jednym zabiegiem złuszczającym, z którego można skorzystać w naszej klinice medycyny estetycznej, jest ener peel. Wykonuje się go w okolicy oczu i ust z ominięciem czerwieni wargowej. Preparat nakładany podczas kuracji ma za zadanie w kontrolowany sposób złuszczyć naskórek, by usunąć martwe komórki, zmniejszyć widoczność zmian barwnikowych oraz spłycić drobne zmarszczki. Wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu jest skóra dojrzała i z problemami dermatologicznymi (trądzik, łojotok, rogowacenie, ostuda).

ZABIEG NA TWARZ

Przygotowanie do zabiegu i przebieg peelingu

Po odpowiednim oczyszczeniu i przygotowaniu cery na skórę nakładany jest preparat dobrany do rodzaju oraz wielkości zmian. Zabieg jest bezbolesny, ale w jego trakcie może pojawić się delikatne pieczenie skóry. W celu uzyskania oczekiwanych efektów zaleca się kilkakrotne przeprowadzenie kuracji w gabinecie, najlepiej w odstępach 4-6 tygodni. W dniu zaplanowanego zabiegu należy powstrzymać się od nakładania makijażu oraz kremów nawilżających.

ZABIEG NA TWARZ

Zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu

Prawidłowo przeprowadzony peeling PCA, z retinolem lub ener peel powoduje, że pojawia się złuszczanie skóry. Pielęgnacja cery po zabiegu powinna uwzględniać codzienne mycie łagodnym preparatem, staranne osuszenie oraz zaaplikowanie środka nawilżającego. Zaleca się też stosowanie kremów przyspieszających regenerację naskórka oraz zabezpieczających przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Po peelingu lekarskim należy unikać ekspozycji na słońce, wysokie temperatury oraz korzystania z solarium.

ZABIEG NA TWARZ

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania peelingu lekarskiego?

Zabiegu nie przeprowadza się w przypadku otwartych ran, zmian alergicznych, odmrożeń oraz na świeżo opalonej skórze. Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu lekarskiego jest też przyjmowanie preparatów zawierających pochodne witaminy A, gdyż mogą one spowodować zwiększoną wrażliwość na kwasy. W takim przypadku złuszczanie naskórka można wykonać po minimum 6-miesięcznej przerwie w przyjmowaniu środków z retinoidami.  Kuracji nie powinny też poddawać się osoby z przewlekłymi chorobami dermatologicznymi oraz ze schorzeniami układu odpornościowego.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

PCA skin no peel
od 350 zł
PCA skin sensi peel
od 350 zł
PCA skin detoxifying pore treatment
od 350 zł
PCA skin enzymatic treatment
od 350 zł
Easy tca
od 400 zł
Ener peel
300 zł