Skip to main content

Marzy Ci się uśmiech rodem z czerwonego dywanu? Jeśli chcesz, Ty także możesz taki mieć! Oczywiście nie stanie się to za sprawą jednorazowego, cudownego zabiegu – tylko kompleksowe leczenie zębów pozwoli uzyskać trwały, oszałamiający efekt. Sprawdź, od czego zacząć i jak wygląda cały proces prowadzący do upragnionego celu, jakim jest Twój hollywoodzki uśmiech!

Po co cokolwiek zmieniać?

Zdrowe zęby i piękny uśmiech to marzenie chyba każdego z nas. Równe, białe zęby sprawiają, że osoba, która może się nimi pochwalić, znacznie częściej prezentuje swój hollywoodzki uśmiech. Hollywood smile to jednak znacznie więcej niż tylko kwestia estetyki; to także prawidłowy zgryz i zdrowie zębów, które mają ogromny wpływ na cały organizm.

Pamiętaj! Infekcje błony śluzowej dziąseł, choroby szkliwa oraz przyzębia mogą przyczyniać się do rozwoju chorób układu pokarmowego i krwionośnego. Jeśli bakterie, które namnażają się w zębach, dostaną się do krwiobiegu, z łatwością dotrą do innych tkanek organizmu.

Tylko kompleksowe leczenie zębów pozwala uzyskać zdrowy, olśniewający uśmiech hollywoodzki. Czy wiesz, że może on pozytywnie wpływać na nasz stan ducha i kondycję psychiczną? Badania naukowe dowodzą, że jeśli człowiek często i długo się uśmiecha (a właśnie do tego zachęcają zdrowe, białe i równe zęby), znacząco poprawia się jego samopoczucie.

Hollywoodzki uśmiech w jeden dzień – czy to możliwe?

Jeśli ktoś obiecuje Ci, że jeden zabieg zapewni pełną metamorfozę Twojego uśmiechu, to zdecydowanie mija się z prawdą. Do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie i kompleksowo, a na to potrzeba czasu. Podstawą jest oczywiście wyleczenie zębów – to od tego należy zacząć zmiany w jamie ustnej.

Nawet jeżeli zależy Ci na samym wybielaniu, raczej żaden gabinet nie przeprowadzi tego zabiegu na zębach z próchnicą i ubytkami. Przeciwwskazaniem są także choroby dziąseł, takie jak paradontoza.

Więcej na temat wybielania przeczytasz tu: Jak wybielić zęby? Nie rób tego w domu

Aby uzyskać Hollywood smile, potrzeba czasu, jednak efekt końcowy zdecydowanie jest tego warty – nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Jak wygląda hollywoodzki uśmiech w praktyce?

Hollywoodzki uśmiech

Uśmiech hollywoodzki: krok po kroku

Hollywoodzki uśmiech to krótkie hasło, za którym jednak kryje się długi i złożony proces. Zaczynamy od „generalnych porządków” w jamie ustnej. Podstawą jest zdjęcie RTG, na którym widać dokładnie stan jamy ustnej, zębów oraz kości w szczęce. Lekarz stomatolog przeprowadzi przegląd i dokładnie wytłumaczy Ci, jakie zabiegi są konieczne, by uzyskać wymarzony efekt. U każdego wygląda to inaczej. Niektórzy potrzebują leczenia ortodontycznego, inni – jedynie wybielania. Istnieje też spora część pacjentów wymagających wcześniejszego zaleczenia zębów z próchnicą i uporania się z chorobami dziąseł. Na tym etapie możesz oczekiwać od stomatologa kompletnego planu leczenia wraz z rozpisaniem terminów kolejnych wizyt.

Digital Smile Design

Ważnym etapem jest zaprojektowanie wymarzonego Hollywood smile poprzez DSD – Digital Smile Design. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi możliwe jest zaplanowanie efektu końcowego z uwzględnieniem kształtu twarzy, ust, dziąseł oraz mimiki konkretnej osoby. Ogromnym plusem jest to, że swój hollywoodzki uśmiech każdy może zaplanować sam, wybierając kolor i kształt zębów. Wizualizacja zębów będzie widoczna od razu, co daje możliwość korygowania projektu na bieżąco.

Higienizacja

Pierwszym krokiem w kierunku Hollywood smile jest higienizacja: skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego oraz piaskowanie. Lekarz za pomocą nowoczesnej piaskarki stomatologicznej oczyści powierzchnię zębów z nagromadzonego kamienia i osadu. Specjalnym środkiem czyszczącym o konsystencji pudru zadba także o kieszonki dziąsłowe: usunie zanieczyszczenia oraz bakterie. Higienizacja obejmuje również fluoryzację. W niektórych przypadkach niezbędne będzie również wybielanie.

Leczenie przygotowawcze i terapia właściwa

Kolejny etap obejmuje wypełnienie ubytków. Po leczeniu przygotowawczym następuje terapia właściwa składająca się z części chirurgicznej i protetycznej. Na tym etapie mogą pojawić się różne zabiegi. Podkreślmy raz jeszcze – nie oznacza to wcale, że wszystkie z nich będą dotyczyć Ciebie.

  • Szlifowanie zębów
  • Odbudowa kostna zębów
  • Ekstrakcja zębów – to zabieg opcjonalny i traktowany zawsze jako ostateczność w przypadku zębów, które nie nadają się już do wyleczenia. Dzięki innowacyjnej technologii lekarz może nie tylko sprawnie usunąć chory ząb, ale także zdezynfekować zębodół i oczyścić kość, by jeszcze lepiej przygotować ją na wszczepienie implantu.
  • Wszczepienie implantów
  • Założenie korony lub protezy na zębach własnych lub na implantach

Ile czasu potrzeba, by dokładnie dopracować uśmiech hollywoodzki?

Cały okres leczenia zależy od stanu jamy ustnej i potrzeb danego pacjenta. Najczęściej proces trwa od 3 do 16 miesięcy. W najtrudniejszych przypadkach, np. przy dużych ubytkach kostnych, potrzeba nawet 1,5 roku, by uzyskać zaplanowany efekt.

Jaką cenę zapłacisz za hollywoodzki uśmiech?

Ile kosztuje hollywoodzki uśmiech? Ciężko podać konkretną kwotę. Ostateczna cena zależy od początkowego stanu uzębienia oraz oczekiwań konkretnego pacjenta względem efektu końcowego. Jeśli jama ustna jest bardzo zaniedbana, potrzeba dużo więcej zabiegów, co przekłada się na koszty całego procesu. Koszty kompleksowego leczenia, higienizacji, wizualizacji uśmiechu oraz protetyki zazwyczaj wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście kwota będzie zdecydowanie niższa, jeśli Twoje zęby są zdrowe i idealnie równe, a wymagają wyłącznie higienizacji oraz wybielania.

W dużych miastach z pewnością zapłacisz więcej za hollywoodzki uśmiech – cena w małych miejscowościach bywa znacząco niższa. Wybierając gabinet, zwróć uwagę na specjalizację lekarza – najlepiej, jeśli jest specjalistą w implantologii.

 

Marzysz o uśmiechu hollywoodzkim? W Jurenko Clinic projektowaniem uśmiechu zajmuje się implantolog, dr Bartosz Jurenko.

Gdzie znajduję się Jurenko Clinic?