KLINIKA JURENKO

Nakładki ortodontyczne

nakładki ortodontyczne

KLINIKA JURENKO – OPIS

Pacjentom zmagającym się z wadami zgryzu proponujemy przezroczyste nakładki ortodontyczne. W Jurenko Clinic na co dzień korzystamy z nowoczesnych metod leczenia chorób uzębienia, oferując naszym pacjentom kompleksową opiekę. W zespole mamy wykwalifikowanych specjalistów którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę z danej dziedziny, dzięki czemu mogą zaproponować pacjentom sprawdzone sposoby leczenia.

Obecnie coraz większą popularnością wśród pacjentów cieszą się prostujące nakładki ortodontyczne. Z ich pomocą można w optymalnym czasie przywrócić prawidłowy kształt zgryzu. W naszej klinice dopasowujemy metody leczenia indywidualnie do każdego przypadku, biorąc pod uwagę także możliwości finansowe osób korzystających z usług dentystycznych.

STOMATOLOGIA

Przezroczyste nakładki ortodontyczne

Wbrew obiegowej opinii aparat ortodontyczny czy też niewidoczne nakładki stosuje się u pacjentów nie tylko ze względów estetycznych. W końcu krzywy zgryz prezentuje się niekorzystnie bez względu na wiek czy płeć. Jednak nierówne umiejscowienie zębów warto skorygować nie tylko ze względu na wygląd. Takie wady, zwłaszcza te o większym stopniu zaawansowania mogą przyczyniać się do powstawania poważnych chorób stawu skroniowo-żuchwowego czy nawet migrenowych bólów głowy, skutecznie obniżających jakość codziennego życia.

Korekcja kształtu zębów niewidocznymi nakładkami zalecana jest także w profilaktyce próchnicy oraz paradontozy. Nieleczone wady zgryzu przyczyniają się bowiem do chorób dziąseł i nieprawidłowego ścierania powierzchni uzębienia, które z czasem mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych.

W naszej klinice pacjentom proponowane są prostujące nakładki ortodontyczne na zęby. Stanowią alternatywę dla aparatu stałego. Pacjent zakłada je na 22 godziny dziennie, zdejmując do posiłków. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zachować higienę jamy ustnej. W przeciwieństwie do leczenia za pomocą aparatu stałego, noszenie nakładek nie wiąże się z powstaniem przebarwień na zębach. Zminimalizowane jest także ryzyko podrażnienia dziąseł.

Dobrze dopasowana nakładka ortodontyczna na zęby to sprawdzony sposób na ich wyrównanie. Innowacyjny aparat nakładkowy, w przeciwieństwie do tego standardowego, jest praktycznie niewidoczny, przez co można z niego korzystać, nie martwiąc się o własny wygląd. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wykonują zawody wymagające od nich odpowiedniej prezencji na co dzień.

STOMATOLOGIA

Nakładki na zęby – kiedy warto?

Nakładki prostujące sprawdzają się zarówno w niwelowaniu drobnych wad estetycznych, jak i leczeniu większych wad zgryzu. Stosowanie nakładek zaleca się w przypadku:

  • małych, a także średnich i dużych wad zgryzu,
  • szpar między zębami,
  • stłoczeń zębowych,
  • powrotu wady po wcześniejszym leczeniu aparatem stałym.

W przypadku dużych wad to lekarz podczas pierwszej wizyty zdecyduje, czy taka forma leczenia przyniesie oczekiwane rezultaty.

Leczenie nakładkami prostującymi zęby ma wiele zalet. Przede wszystkim ich noszenie jest komfortowe – ryzyko podrażnienia dziąseł jest minimalne, gdyż nakładki są idealnie dopasowane do zgryzu pacjenta. Ponadto ich noszenie jest bezpieczne dla osób w każdym wieku – wykonane są z nieuczulającego materiału. Pacjentowi przed rozpoczęciem leczenia przedstawiany jest pełny plan: od cyfrowej wizualizacji uśmiechu i jego zmian po każdej kolejnej nakładce, określenia liczby nakładek, przybliżonego czasu leczenia i liczby wizyt kontrolnych, aż do efektu finalnego.

STOMATOLOGIA

Aparat ortodontyczny – leczenie

Osoby zainteresowane leczeniem wad zgryzu w Jurenko Clinic mogą umówić się na pierwszą wizytę, korzystając z formularza online na stronie. W gabinecie zostanie wykonany skan wewnątrzustny oraz zdjęcia zgryzu. Na tej podstawie zostanie przygotowana wizualizacja oraz plan leczenia. Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje zestaw indywidualnych nakładek. Lekarz określi częstotliwość wizyt kontrolnych, które – w przypadku leczenia nakładkami – najczęściej odbywają się co 4-6 tygodni.

Regularne wizyty u lekarza są wymagane także po zdjęciu niewidocznych nakładek, jednak nie będą już tak częste, jak w trakcie leczenia. Celem leczenia retencyjnego jest utrzymanie efektu, jaki został uzyskany dzięki leczeniu nakładkowemu. Systematyczne wizyty kontrolne u specjalisty pozwolą uniknąć przesuwania się zębów w przyszłości, czy nawet ich powrotu do dawnej pozycji.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.