KLINIKA JURENKO

Peeling
(kwas) TCA

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Peeling (kwas) TCA na blizny i zmiany po trądziku

Skuteczna pomoc przy niewielkich zmianach potrądzikowych oraz drobnych zmianach bliznowatych

ZABIEG NA CIAŁO

Peeling kwasem trójchlorooctowym (TCA) – wskazania

Ten typ peelingu polecany jest dla pacjentów, u których na skórze występują blizny różnego rodzaju pochodzenia – pooperacyjne, potrądzikowe, pooparzeniowe oraz rozstępy. Stężenie kwasu dobiera lekarz, od niego zależy bowiem czy działanie jest powierzchniowe, czy głębokie, co bezpośrednio przekłada się na efekt zabiegu.

Dzięki silnemu złuszczaniu naskórka możliwe jest efektywne spłycanie blizn, cera staje się jaśniejsza oraz następuje poprawa napięcia i kolorytu skóry.

ZABIEG NA CIAŁO

Jak działa peeling lekarski TCA?

Zabieg polega na aplikacji przez lekarza medycyny estetycznej jednej lub kilku warstw roztworu o odpowiednim stężeniu w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, w celu uzyskania właściwego poziomu penetracji i dotarcia do warstwy skóry wymagającej regeneracji.

Na skutek działania kwasu, dochodzi do kontrolowanego oparzenia chemicznego, co przyczynia się do wzmożenia procesów regeneracji, a w efekcie usunięcia uszkodzonego naskórka.

Tuż po zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania, który po upływie kilku dni kończy się całkowitym złuszczeniem naskórka odsłaniając nową, świeżą warstwę skóry. Uszkodzone komórki zostają zastąpione nowymi, przywracając skórze zdrowszy, bardziej gładki, świetlisty i odmłodzony wygląd.

ZABIEG NA CIAŁO

Oczekiwane efekty.

  • redukcja blizn pooperacyjnych, potrądzikowych, pooparzeniowych,
  • regeneracja skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • ogólna poprawa kondycji skóry.
KROK PO KROKU

Przebieg zabiegu

1

Konsultacja z lekarzem. Przed zabiegiem podania preparatu Bocouture odbywa się konsultacja medyczna z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg. Wówczas pacjent opowiada o swoich oczekiwaniach oraz odpowiada na pytania w tzw. wywiadzie medycznym. Lekarz pyta m.in. o przyjmowane leki czy odbyte schorzenia, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. W klinice medycyny estetycznej taka konsultacja jest darmowa.

2

Zalecenia przed zabiegiem. Około 10 dni przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować witaminy E, multiwitaminy, ziela dziurawca, miłorzębu japońskiego czy leków przeciwzapalnych. Na około 2 doby przed podaniem preparatu Bocouture nie należy pić alkoholu. Przynajmniej na tydzień przed zabiegiem nie wolno też przyjmować antybiotyków, a na 5 dni przed trzeba odstawić aspirynę czy inne leki, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.

3

Zabieg właściwy. Preparat Bocouture podawany jest domięśniowo lub podskórnie bardzo cienką, jednorazową igłą. Wkłucia wykonuje lekarz – zazwyczaj po 1-5 w zależności od miejsca oraz wskazań. By zredukować nawet najbardziej kurczliwe mięśnie wystarczy mała ilość preparatu. Samo podanie Bocouture trwa zaledwie kilka minut. Pacjent przebywa w gabinecie nieco dłużej (do 30 minut), gdyż lekarz musi rozplanować podanie preparatu, oczyścić oraz odkazić skórę, jak również sporządzić dokumentację.

PEELINGI LEKARSKIE

Chemiczne złuszczanie skóry

TCA
od 300 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.