KLINIKA JURENKO
Usuwanie nadmiernego owłosienia

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU
Jeszcze do niedawna usuwanie owłosienia u mężczyzn ograniczało się do golenia zarostu z twarzy. Obecnie coraz więcej panów może poszczycić się gładką skórą brzucha, klatki piersiowej czy pleców. Wydepilowane ciało nie tylko wygląda atrakcyjniej, ale też pozwala ograniczyć problem wzmożonej potliwości oraz ułatwia utrzymanie higieny. Jednym ze sposobów na trwałe pozbycie się niechcianych włosków jest laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia.
ZABIEG NA TWARZ
Nadmierne owłosienie jako problem medyczny
Wielu mężczyzn zmaga się z nadmierną ilością włosków na niektórych obszarach ciała. Problem ten może stanowić przyczynę złego samopoczucia, a tym samym mieć negatywny wpływ na jakość życia. Większość zaburzeń związanych z występowaniem niechcianego owłosienia ma podłoże hormonalne. W przypadku panów kluczową rolę odgrywa testosteron, androgenny hormon syntetyzowany przez komórki śródmiąższowe znajdujące się w jądrach. W sytuacji, kiedy jego stężenie w organizmie jest za wysokie, gęste włoski mogą pojawić się na brzuchu, ramionach, przedramionach. Inną przyczyną tego problemu jest hipertrychoza. Jest to zaburzenie genetyczne, w którym dochodzi do przekształcania jasnych i miękkich włosów w długie, martwe i zrogowaciałe twory. Choroba może wystąpić także na skutek przyjmowanych leków, zwłaszcza zawierających kortykosteroidy lub minoksydyl.
ZABIEG NA TWARZ
Usuwanie nadmiernego owłosienia
By na stałe pozbyć się niechcianych włosków, można też skorzystać z zabiegów dostępnych w gabinecie medycyny estetycznej. Jednym z nich jest depilacja przy użyciu lasera generującego wiązkę światła. Tego typu kuracja jest przeznaczona dla osób zmagających się zarówno z nadmiernym owłosieniem, jak i tym wywołanym przez zaburzenia hormonalne i różne inne jednostki chorobowe. Prawidłowo przeprowadzona przynosi efekty w postaci trwale gładkiej skóry – włoski wypadają i już nie odrastają. W ten sposób można depilować praktycznie całe ciało, począwszy od pleców, brzucha czy ramion, aż po mostek, kark, pachy i stopy.
ZABIEG NA TWARZ
Czynniki wpływające na skuteczność depilacji laserowej
W depilacji laserem bardzo istotne znaczenie mają czynniki, które decydują o powodzeniu terapii. Światło emitowane przez urządzenie jest wychwytywane przez specyficzny chromatofor. W tym przypadku jest to melanina, która jest gromadzona w dolnej części korzenia oraz w łodydze włosa. By usuwanie nadmiernego owłosienia u mężczyzn było skuteczne, światło musi zostać pochłonięte przez barwnik. Optymalne rozmieszczenie pigmentu ma miejsce w fazie wzrostowej, czyli w anagenie. Z tego względu włosy anagenowe są najbardziej wrażliwe na działanie lasera.
Pozostałe czynniki wpływające na skuteczność zabiegu to:
- czas trwania impulsu – jest on definiowany jako czas, w którym energia jest dostarczana do mieszka włosowego,
- rodzaj włosów – istotny jest nie tylko ich kolor, ale także grubość oraz głębokość położenia w skórze,
- liczba sesji i odstępy między nimi – w celu pozbycia się niechcianego owłosienia nie wystarczy wykonać jednego zabiegu – zwykle trwałą redukcję można osiągnąć po kilku kuracjach laserowych,
- kolor skóry – lepsze efekty można uzyskać u osób z jasną skórą, między innymi z tego względu, że można u nich zastosować wyższe parametry zabiegowe, gdyż ryzyko poparzenia jest mniejsze.
By na zawsze pozbyć się włosów, konieczne jest wykorzystanie urządzenia emitującego światło o długości od 600 do 1100 nm.
ZABIEG NA TWARZ
Laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia – jak przygotować się do zabiegu?
Depilacja przy użyciu lasera jest możliwa wyłącznie na zdrowej skórze. Przed zabiegiem nie należy na nią nakładać preparatów kwasowych, złuszczających, a także kosmetyków zawierających witaminę A i jej pochodnych. Na dwa tygodnie przed planowaną kuracją zaleca się odstawienie ziół, w szczególności takich jak nagietek, dziurawiec, pokrzywa, skrzyp polny. Dzień przed lub w tym samym dniu należy też dokładnie umyć skórę wodą z mydłem i delikatnie ją ogolić za pomocą maszynki.
Bezpośrednio po depilacji skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Może również pojawić się na niej niewielki obrzęk. W takiej sytuacji lekarz zwykle zaleca stosowanie preparatów kojąco-łagodzących. Po zabiegu należy unikać opalania na słońcu i w solarium, gorących kąpieli, korzystania z sauny i z basenu. Odradza się też noszenie obcisłej odzieży oraz stosowanie kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ mogą spotęgować stan zapalny naskórka.
Zamów kontakt
telefoniczny.
Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości
Skontaktuj się
z nami teraz.
Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.