KLINIKA JURENKO

Periodontologia – zdrowe dziąsła i piękny uśmiech

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błon śluzowych.

Do najczęstszych objawów periodontologicznych, z którymi borykają się pacjenci należą:

  •  krwawienie dziąseł,
  • rozchwianie zębów,
  • obecność kamienia nazębnego,
  • nadwrażliwość zębów spowodowana odsłonięciem korzenia zębowego,

Przyzębie składa się z dziąsła, kości otaczającej ząb, cementu korzeniowego oraz więzadła mocującego ząb w zębodole. W przypadkach stanów zapalnych przyzębia ulega ono niszczeniu, a zęby w nim osadzone zaczynają się chwiać i z czasem wypadają.

STOMATOLOGIA

Słubice – zabiegi przywracające zdrowie dziąseł

W klinice Impladent Clinic w Słubicach dbamy nie tylko o zęby, ale również o dziąsła naszych pacjentów. By zapewnić ich zdrowie i doskonałą kondycję wykonujemy następujące zabiegi:

Regeneracja kości wokół zębów – jest to pokrycie recesji dziąseł. Zabieg wykonuje się, kiedy widoczny jest odsłonięty korzeń zęba. Często sytuacja ta wiąże się z bólem podczas spożywania zimnych, kwaśnych lub słodkich potraw. Recesja dziąseł może być wynikiem wad zgryzu, ale nie jest to jedyna przyczyna takiej dolegliwości.

Gingiwektomia – to zabieg polegający na wydłużeniu koron klinicznych zębów. Rozwiązuje problemy pacjentów, którzy mają tzw. uśmiech dziąsłowy lub niesymetryczne zęby.

Kiretaż kieszonek – to zabieg usunięcia głęboko, poddziąsłowo umiejscowionego kamienia nazębnego. Często zabieg ten wymaga odsłonięcia tkanek miękkich, aby skutecznie pozbyć się nagromadzonych zasobów kamienia.

Kortykotomia – to z kolei niewielkie nacięcia kości, wykonywane przy leczeniu ortodontycznym. Ten zabieg pozwala znacząco skrócić czas noszenia aparatu ortodontycznego.

STOMATOLOGIA

Dlaczego dziąsła są tak ważne?

Pozostawienie odsłoniętych szyjek zębów, grozi pogłębianiem się coraz większemu odsłanianiu korzeni zębów. Utrudnionej to dbanie o higienę zębów, co prowadzi do rozwoju próchnicy w korzeniach. Może to również skutkować nadwrażliwością zębów. Wraz z zanikaniem dziąsła zanika też kość otaczająca ząb. Prowadzi do jego rozchwiania, niekontrolowanego przemieszczenia, a w najgorszym przypadku nawet utraty zęba.

Stan zapalny dziąseł i namnożenie bakterii, są szkodliwe dla przyzębia. W takim przypadku bezzwłocznie pacjent powinien zgłosić się po pomoc do specjalisty by oczyścić zakażone tkanki. Zabieg taki nazywa się kiretażem.

Jeśli pozostawimy stan zapalny dziąsła bez interwencji stomatologa, grozi nam rozprzestrzenianie się bakterii na inne zęby i powstanie martwicy, a więc utraty dziąsła i kości. Takie zmiany są nieodwracalne.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

OFERTA SPECJALNA

Voucher promocyjny

Będzie nam miło jak oznaczysz naszą klinikę @jurenko_clinic na Instagramie.
W podziękowaniu otrzymasz od nas zniżkę! Będąc w recepcji pokaż umieszczone na swoim profilu zdjęcie z naszej kliniki z oznaczeniem nas a otrzymasz 10% zniżki na kolejny zabieg.