KLINIKA JURENKO

Osocze bogatopłytkowe

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Innowacyjny zabieg, przyśpieszający naturalny proces gojenia i wykorzystujący do tego własne komórki pacjenta? Tak, to możliwe! Mowa o kuracji osoczem bogatopłytkowym, niezastąpionej nie tylko w medycynie estetycznej, ale też w innych obszarach medycyny. Odkryj, na czym polega fenomen tego zabiegu i umów się na wstępną konsultację w Jurenko Clinic!

ZABIEG NA TWARZ

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Czym właściwie jest osocze bogatopłytkowe i dlaczego stosuje się je w kuracjach? Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest preparatem pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta. Zawiera ono większe stężenie płytek krwi niż osocze fizjologiczne, naturalne. Dzięki temu przyśpiesza gojenie, dostarcza do uszkodzonej tkanki składniki potrzebne do regeneracji i poprawia ukrwienie uszkodzonego obszaru, dostarczając do komórek silne czynniki wzrostu.

PRP to preparat, który został wielokrotnie przebadany i wciąż poddawany jest licznym analizom klinicznym. Osocze znalazło zastosowanie w wielu obszarach medycyny: w chirurgii plastycznej, medycynie sportowej oraz oczywiście w medycynie estetycznej. Lista wskazań dermatologicznych, w których wykorzystać można PRP ciągle rośnie: świadczy to tym, jak wielki potencjał ma ten preparat!

ZABIEG NA TWARZ

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym

W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się głównie do wykonania tzw. wampirzego liftingu. Kuracja polega na tym, że od pacjenta pobiera się krew za pomocą specjalnego zestawu zabiegowego, a w kolejnym kroku poddaje ją odwirowaniu i separacji. Te procesy sprawiają, że osocze zagęszcza się, a tym samym uzyskuje się możliwie najwyższe stężenie płytek krwi. Nic dziwnego: znajduje się w nich aż 60 substancji czynnych, czyli naturalnych czynników wzrostu, które są konieczne do naprawy i regeneracji tkanek.

Osocze bogatopłytkowe to preparat wskazany dla osób w każdym wieku i o każdym typie cery: nie ma zagrożenia, że wystąpi niepożądana reakcja, ponieważ to tkanka własna pacjenta. Dzięki niej fibroblasty są pobudzane do produkcji kolagenu i elastyny, a komórki macierzyste pracują sprawniej. To dobra alternatywa dla toksyny botulinowej czy innych zabiegów tego rodzaju.

Jak wygląda przebieg samego zabiegu? Po odwirowaniu i separacji bogatopłytkowe osocze wykorzystuje się do punktowych iniekcji (podobnie jak w zabiegu mezoterapii) lub do aplikacji liniowej (celem wypełnienia zmarszczek i bruzd). Tak jak w przypadku mezoterapii, osocze bogatopłytkowe może być stosowane na różne partie ciała. Sam zabieg raczej nie jest bolesny, ale osoby wrażliwe mogą skorzystać ze specjalnego znieczulającego kremu.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Osocze bogatopłytkowe na twarz to zabieg, który można uzupełnić dodatkowymi preparatami. Do sustancji często dodaje się kwas hialuronowy, który zapewnia jeszcze bardziej nawilżający efekt, a także dodatkowe składniki odżywcze, które podbijają działanie koktajlu.

ZABIEG NA TWARZ

Osocze bogatopłytkowe: zalecenia po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe na twarz czy inne partie to bardzo bezpieczny i małoinwazyjny zabieg, jednak po jego wykonaniu mogą pojawić się delikatne skutki uboczne. Najczęściej widoczna jest lekka opuchlizna, a także zasinienie, przebarwienie i wrażliwość na ból. Zazwyczaj jednak te dolegliwości ustępują po kilku dniach, a miejscowy obrzęk znika nawet po kilku godzinach. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by już kolejnego dnia wrócić do swoich zajęć. Wiele zależy jednak od indywidualnych skłonności i zaleceń lekarza.

ZABIEG NA TWARZ

Dla kogo zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Możliwości zastosowania osocza bogatopłytkowego są liczne. Jeśli chodzi o medycynę estetyczną, szczególnie poleca się kurację tym preparatem osobom, które:

 • chcą zniwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry,
 • pragną poprawić gęstość skóry,
 • chcą zredukować zmarszczki i bruzdy,
 • obserwują u siebie zmęczoną, wiotką i poszarzałą skórę,
 • mają problem z elastycznością skóry,
 • cierpią na łysienie typu męskiego.

ZABIEG NA TWARZ

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Zabiegi na różne partie ciała z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego zapewniają naprawdę obiecujące efekty. Skóra jest widocznie zregenerowana i odmłodzona. Inne rezultaty, których można oczekiwać, to:

 • ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
 • poprawia ukrwienia skóry,
 • wygładzenie fałd i zmarszczek dzięki biostymulacji komórek,
 • szybsze gojenie po zabiegach,
 • ograniczenie łysienia.

Rezultaty kuracji osoczem bogatopłytkowym utrzymują się naprawdę długo – często nawet przez 12 miesięcy! Wszystko zależy od stanu skóry i indywidualnych uwarunkowań, ale większość pacjentek dostrzega długotrwałe efekty. By je uzyskać, najczęściej rekomenduje się wykonanie kilku zabiegów. Ile kuracji będzie potrzebnych u Ciebie? Odpowiedź poznasz podczas konsultacji z naszym specjalistą.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

Owłosiona skóra głowy
650 zł
Twarz
800 zł
Twarz + szyja
1200 zł
Twarz + szyja + dekolt
1600 zł