KLINIKA JURENKO

Kolagen

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Kolagen to bardzo ważny naturalny polimer. To właśnie dzięki niemu skóra jest gładka, napięta i nawilżona. Z wiekiem jednak zaczyna go ubywać, co sprawia, że nasza skóra staje się coraz słabsza. Na szczęście są sposoby, by temu zapobiec. Jednym z nich jest zabieg Kolagen.

ZABIEG NA TWARZ

Kolagen: co to jest?

Kolagen jest najważniejszym włóknem podporowym skóry, sprawiającym, że jest ona w dobrej formie. Najprościej porównać kolagen do rusztowania. Im jesteśmy młodsi tym rusztowanie jest mocniejsze, ale niestety wraz z wiekiem ta podpora staje się coraz słabsza. Dzieje się tak właśnie dlatego, że z wiekiem w skórze znajduje się coraz mniej kolagenu.

Wraz z jego utratą skóra coraz chętniej poddaje się działaniu grawitacji. Delikatna, mało sprężysta tkanka chętniej opada, zmienia się kształt twarzy, pojawiają się bruzdy, zmarszczki, opadające powieki i policzki. Nie oznacza to jednak, że czeka to każdą z nas. Można sobie z tym poradzić, a najprostszym sposobem jest uzupełnienie niedoborów kolagenu.

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dla pacjentów, którzy pragną dłużej wyglądać młodziej i chcą cieszyć się sprężystą, zdrową skórą. Rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnego zabiegu Kolagen.

To przełomowe rozwiązanie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej. I mamy na to dowody: ateloKolagen otrzymał nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej, a dodatkowo terapia została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Z całą pewności można więc uznać, że ta kuracja wyróżnia się ponadprzeciętną skutecznością!

Co sprawiło, że Kolagen jest tak przełomowy? Przede wszystkim preparat tworzy doskonałe warunki do odbudowy skóry właściwej i włókien kolagenowych, które się w niej znajdują. Ta bioaktywna substancja stymuluje produkcję nowych włókien jak żadna inna, a tym samym poprawia gęstość skóry, przywraca jej jędrność i oczywiście młody wygląd.

ZABIEG NA TWARZ

Kolagen na twarz: jak wygląda zabieg?

Jak przebiega zabieg? Kolagen aplikuje się śródskórnie. Najpierw przygotowuje się płynny roztwór z proszku, który później służy do wykonania iniekcji. Podaje się go za pomocą cienkiej i krótkiej igły o długości jedynie 6 mm. Aplikację wykonuje się na całym obszarze skóry, który poddaje się terapii, w kilkucentymetrowych odstępach. Aby zapobiec powstawaniu obrzęków po iniekcji, w miejscu podania wykonuje się krótki i delikatny masaż.

Jak stosować kolagen na twarz? Zabieg Linerase nie jest inwazyjny i nie wymaga rezygnowania z codziennych zajęć. Kuracja jest też bezbolesna, jednak wrażliwe osoby mogą skorzystać ze znieczulenia w kremie. Nie jest to jednak niezbędne, bo w samym wstrzykiwanym preparacie znajduje się lidokaina, czyli substancja znieczulająca.

Terapia daje najlepsze efekty po kilku zabiegach, ale to, ile ich będzie i jak często mają zostać wykonane, zależy od opinii lekarza oraz od kondycji Twojej skóry. Młodsze osoby zobaczą efekt szybciej, a starsi pacjencji, u których ubytek kolagenu jest znaczący, zazwyczaj dostrzegają różnicę po 4 zabiegach wykonanych w 2–tygodniowych odstępach.

Ważną cechą tego zabiegu jest to, że Kolagen można wykonać na praktycznie każdym obszarze skóry. Ze względu na to, że zabieg jest delikatny, bezpieczny, ale jednocześnie skuteczny, poleca się jego zastosowanie nawet do najcieńszej skóry. Najczęściej poleca się Linerase w okolicach oczu, ust, ale równie dobrze sprawdzi się kolagen na skórę dekoltu, szyi czy brzucha.

ZABIEG NA TWARZ

Kolagen na twarz – efekty

Zabieg Linerase to dobry krok dla osób, u których zaczyna się proces starzenia, a skóra staje się wiotka, pozbawiona blasku i witalności. Równie dobrze można jednak stosować kolagen na twarz prewencyjnie, w celu utrzymania w skórze odpowiedniego poziomu tej substancji. Kuracje poleca się także na różnego rodzaju blizny, niedoskonałości i w celu odbudowy podrażnionej skóry.

Pierwsze rezultaty kuracji pojawić się mogą już po kilku dniach. Najczęściej obserwuje się:

  • przywrócenie kolorytu twarzy,
  • złagodzenie podrażnień,
  • napięcie skóry.

Po kolejnych tygodniach od iniekcji można zauważyć również:

  • ogólną regenerację skóry,
  • zagęszczenie i napięcie skóry,
  • redukcję blizn, zmian i rozstępów,
  • wypełnienie zmarszczek, bruzd i ubytków.

Co warto zaznaczyć, efekty kuracji utrzymują się naprawdę długo. Zwykle są widoczne przez 12 do nawet 18 miesięcy! Po upływie tego czasu dobrym krokiem jest wykonanie zabiegów przypominających po konsultacji z lekarzem.

ZABIEG NA TWARZ

Kolagen na twarz – dlaczego warto się konsultować?

Zabiegi z wykorzystaniem kolagenu Linerase obowiązkowo należy wykonywać w renomowanych klinikach. Tylko doświadczony lekarz jest w stanie dopasować odpowiedni produkt, przygotować prawidłową dawkę i podać odpowiednie składniki śródskórnie. Zabiegi z obszaru medycyny estetycznej muszą być wykonywane w odpowiednich warunkach. Działając na własną rękę, mieszając składniki czy wybierając się do niepewnej placówki, można wyrządzić sobie więcej szkód niż pożytku.

Trzeba pamiętać też o tym, że zabieg Linerase nie może być wykonywany wraz z zabiegami laserowymi, z chemicznymi peelingami i z dermabrazją.

ZABIEG NA TWARZ

Kolagen na skórę – efekty uboczne

Kolagen to kuracja bezpieczna, bezbolesna i małoinwazyjna, ale mimo to mogą pojawić się różne powikłania. Najczęściej zaraz po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk, skóra jest też napięta, tkliwa i swędząca. Zazwyczaj takie reakcje po kilku godzinach ustępują, ale dochodzi do sytuacji, w których mogą się one utrzymać przez kilka dni.

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

CENNIK

Kolagen Linerase
od 1200 zł