KLINIKA JURENKO

Ekstrakcja zęba – Słubice

KLINIKA JURENKO – OPIS ZABIEGU

Ekstrakcja zęba to inaczej jego usunięcie. Jest to zabieg chirurgiczny, polegającym na usunięciu zęba z zębodołu przy użyciu odpowiedniego narzędzi stomatologicznych.

Zabieg usunięcia zęba to ostateczność – jest wykonywany wtedy, gdy nie ma już możliwości leczenia. Po ekstrakcji zębodół wypełnia się krwią, która ulega skrzepnięciu. Skrzep wchłania się i pokrywa nabłonkiem. Całkowity czas na wygojenia rany po usuniętym zębie to około 3 tygodnie.

STOMATOLOGIA

Wskazania do
ekstrakcji zęba

Wskazaniami do ekstrakcji zęba są:

  • przewlekłe stany zapalne okolic wierzchołka korzenia, które powstają najczęściej w przypadku zębów martwych lub leczonych endodontycznie (kanałowo),
  • zaawansowane stadium paradontozy,
  • głębokie złamania zębów,
  • brak miejsca na wszystkie zęby w jamie ustnej.

Do ekstrakcji kwalifikuje się również zęby wklinowane, czyli takie, które nie wyrżnęły się w całości. Takie zęby mogą doprowadzić do uszkodzenia korzeni innych zębów i mogą stać się siedliskiem bakterii.

STOMATOLOGIA

Zalecenia pozabiegowe dla pacjentów

Po zabiegu nie należy jeść przez 2 godziny. Do końca dnia nie należy też płukać jamy ustnej. Aby proces gojenia przebiegał prawidłowo, należy powstrzymać się od palenia tytoniu, picia alkoholu, wysiłku fizycznego a także latania samolotem przez 7 do 10 dni po wykonaniu zabiegu.

Priorytetem dla pacjenta powinno być w tym okresie przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leków i odbycie we wskazanym terminie wizyty kontrolnej.

W razie wystąpienia obrzęku zalecane jest stosowanie okładów chłodzących w 2 godzinnych odstępach, maksymalnie przez 2 doby po zabiegu.

W przypadku wystąpienia bólu po zabiegu należy stosować środki przeciwbólowe, które są ogólnodostępne.

KROK PO KROKU

Jak przebiega zabieg ekstrakcji zęba?

1

Przy usuwaniu zęba stosuje się techniki oszczędzające w jak największym stopniu otaczające go tkanki miękkie (dziąsła) i twarde (kości). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu pacjent nie czuje bólu.

2

Po wykonanym zabiegu, rekomendujemy wykonie regeneracji utraconej tkanki kostnej i miejsca po utraconym zębie. Przeprowadza się ją specjalnym materiałem kościotwórczym i kościozastępczym w formie granulatu. Zabezpiecza się go biozgodną membraną zaporową, która separuje gojące się miejsce od tkanek miękkich.

3

Zabieg regeneracji kości zapobiega zanikowi kości wyrostka zębodołowego i w przyszłości umożliwia estetyczną rekonstrukcję utraconego zęba za pomocą implantów i korony.

CENA ZABIEGU

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie, modelowanie i odmładzanie

Wolumetria, podkreślanie kości policzkowych
od 2000 zł
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, zmarszczek marionetek, lwiej zmarszczki
od 700 zł

Zamów kontakt
telefoniczny.

Chętnie porozmawiamy. Zostaw swoje dane. Oddzwonimy i omówimy Twoje wątpliwości

Skontaktuj się
z nami teraz.

Jesteśmy dla Ciebie. Skontaktuj się z nami telefonicznie.

OFERTA SPECJALNA

Voucher promocyjny

Będzie nam miło jak oznaczysz naszą klinikę @jurenko_clinic na Instagramie.
W podziękowaniu otrzymasz od nas zniżkę! Będąc w recepcji pokaż umieszczone na swoim profilu zdjęcie z naszej kliniki z oznaczeniem nas a otrzymasz 10% zniżki na kolejny zabieg.