Wraz z rozwojem nowoczesnej medycyny estetycznej klienci mają do wyboru coraz więcej zabiegów, które nie wymagają użycia skalpela. Radiofrekwencja mikroigłowa jest jednym z nich – poprawia jędrność i napięcie skóry, a także zmniejsza widoczność blizn i niweluje nadpotliwość. Sprawdź, na czym polega termolifting i po jakim czasie widoczne są efekty zabiegu.
Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa i na czym polega zabieg?
Radiofrekwencja mikroigłowa, termolifting, radiofrekwencja termoigłowa – wszystkie te nazwy dotyczą tego samego zabiegu, którego głównym celem jest zwiększenie napięcia skóry i zmniejszenie widoczności blizn (również rozstępów). Nie wymaga on używania skalpela, dlatego mówi się, że jest to „lifting nieoperacyjny”.
Termolifting łączy w sobie dwie techniki – radiofrekwencji oraz microneedlingu (mikronakłuwania). Osoba wykonująca zabieg nakłuwa skórę za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w jednorazowe kartridże z mikroigłami i emitując fale elektromagnetyczne, ogrzewa ją od wewnątrz. Podwyższona temperatura sprawia, że włókna kolagenowe zaczynają się obkurczać, zwiększając napięcie skóry. Za sprawą ciepła wytwarzają się również nowe wiązania kolagenu – dzięki temu poddawany zabiegowi obszar ciała odzyskuje młodzieńczą jędrność.
Dla kogo (nie) jest termolifting?
Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesny zabieg dla każdego, kto pragnie:
- przywrócić skórze elastyczność,
- pozbyć się blizn (także potrądzikowych i rozstępów),
- rozjaśnić przebarwienia,
- skutecznie pokonać cellulit.
Termolifting polecany jest również osobom, których głównym problemem jest nadmierna nadpotliwość pach i innych partii ciała.
Wśród przeciwwskazań do zabiegu są:
- ciąża,
- zaburzenia gojenia,
- aktywne infekcje skórne,
- nieuregulowana cukrzyca,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- choroby nowotworowe.
Przed zabiegiem należy poinformować specjalistę o swoim stanie zdrowia i przyjmowanych lekach, żeby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo.
Jakie efekty daje RF termoigłowa i jak długo trzeba na nie czekać?
Efekty, jakie daje radiofrekwencja mikroigłowa, to nie tylko ujędrniona i odmłodzona skóra, ale również:
- wygładzenie zmarszczek,
- wyrównanie kolorytu,
- zwężenie porów,
- redukcja różnego rodzaju blizn,
- likwidacja cellulitu,
- zniwelowanie nadpotliwości,
- rozjaśnianie cieni pod oczami i uniesienie powiek.
Już wiesz, jak szerokie spektrum zastosowań ma radiofrekwencja mikroigłowa. Efekty po zabiegu dzielą się na te, które są widoczne od razu – wyraźnie ujędrniona skóra oraz te, na które trzeba poczekać nawet kilka tygodni. Tyle czasu potrzeba, by w komórkach powstały nowe wiązania kolagenowe i mogły się ze sobą połączyć. Wtedy można też zaobserwować mniejszą widoczność blizn i rozstępów, a także rozjaśnienie czy zauważalne odmłodzenie okolic oczu.
Sprawdź także: Botoks pod oczy: co warto wiedzieć o zabiegu? Więcej ciekawych artykułów, nie tylko na temat zabiegów medycyny estetycznej, znajdziesz na blogu Jurenko Clinic.
Ile zabiegów termoliftingu da upragnione efekty?
Od czego zależy, jak szybko i skutecznie zadziała na skórę radiofrekwencja mikroigłowa? Opinie specjalistów wskazują na:
- wiek pacjenta,
- wyjściowy stan skóry,
- wielkość obszaru poddawanego zabiegowi,
- rodzaj problemu, który chcesz zwalczyć za pomocą termoliftingu.
Z reguły zaleca się przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępie 1 miesiąca. Dopiero wtedy, biorąc pod uwagę stan skóry i uzyskane efekty, specjalista może zaproponować kolejne serie lub zabiegi przypominające (raz na 3 – 6 miesięcy).
Radiofrekwencja mikroigłowa – czy to boli?
Choć radiofrekwencja mikroigłowa polega na nakłuwaniu, nie jest bolesna. Tuż przed rozpoczęciem zabiegu, osoba go wykonująca nakłada preparat znieczulający na skórę. Dzięki temu nie musisz martwić się bólem – podczas termoliftingu najczęściej odczuwa się przyjemne rozgrzewanie, które relaksuje i odpręża.
Termolifting powinien być wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej przez lekarza lub dyplomowanego kosmetologa.