Skip to main content

Proteza na implantach to idealne rozwiązanie dla osób, które częściowo lub całkowicie utraciły naturalne uzębienie. Od protezy tradycyjnej różni się pod wieloma względami – przede wszystkim zapewnia maksymalną stabilność, która gwarantuje komfort noszenia. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o protezie mocowanej na implantach i odzyskaj zdrowy, piękny uśmiech!

Czemu wybór protezy jest aż tak ważny?

Dobrze dobrana proteza zębowa pozwala odzyskać atrakcyjny wygląd i pewność siebie, ale także zapewnia niezbędny komfort podczas mówienia czy przeżuwania pokarmów.

Aby proteza nie przemieszczała się w jamie ustnej, nie uciskała i nie zużywała zbyt szybko, powinna być odpowiednio dopasowana do:

  • kształtu szczęki,
  • stanu zdrowia,
  • indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dzięki temu jej codzienne użytkowanie nie będzie sprawiało dyskomfortu ani bólu.

Wygodna i spersonalizowana proteza na implantach przygotowana przez specjalistę pozwala znacznie opóźnić proces zaniku kości znajdujących się w szczęce. Ten jest wynikiem nacisku pojawiającego się podczas codziennego przeżuwania pokarmów.

Czym jest proteza mocowana na implantach?

Protezy na implantach to jeden z rodzajów uzupełnień ruchomych. Mogą być całkowitym lub jedynie częściowym uzupełnieniem braków w uzębieniu. Podstawę protezy tego typu stanowią specjalne implanty stomatologiczne wszczepione w kość. Zakończone są tzw. lokatorami – łącznikami niezbędnymi do jej umocowania. Dzięki temu w dowolnym momencie można w łatwy sposób wyjąć uzupełnienie z jamy ustnej. Nie wymaga to pomocy stomatologa, podobnie zresztą jak ponowne mocowanie protezy.

Zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się proteza na 4 implantach, czy może na 6? O tym nie musisz decydować samodzielnie – szczegóły tego typu ustalisz wspólnie z lekarzem podczas konsultacji.

Proteza na implantach

Proteza na implantach – jakie są jej największe zalety?

Proteza na implantach znacznie różni się od tej tradycyjnej. Przede wszystkim, dużo łatwiej się do niej przyzwyczaić, ponieważ nie uciska dziąseł, a jej noszenie nie wymaga stosowania specjalnego kleju do protez. Dodatkowo, proteza na implantach nie musi być wyjmowana na noc – bez przeszkód można w niej spać, choć ze względów higienicznych rekomendujemy, by zawsze ściągać ją do spania.

Warto wiedzieć także, że taka proteza nie zaburza odczuwania smaków. Nie tylko nie przemieszcza się w czasie przeżuwania, ale również nie blokuje podniebienia. Dzięki temu możesz w pełni czerpać przyjemność z jedzenia.

Proteza na implantach ułatwia też mówienie i – jak już wcześniej wspomnieliśmy – przeciwdziała zanikaniu kości w okolicy szczęki. Bardzo dobrze zastępuje naturalne zęby, dlatego jest niezwykle dyskretna – nikt nie zorientuje się, że nosisz protezę, dopóki o tym nie wspomnisz.

Proteza na implantach: cena

Ile kosztuje proteza na implantach? Ceny wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Każdorazowo uzależnione jest to od wielu czynników, m.in.:

  • liczby wizyt,
  • liczby wszczepionych implantów,
  • kosztów wykonania poszczególnych elementów protetycznych.

W większych miastach cena protezy na implantach jest zwykle wyższa niż w mniejszych miejscowościach.

Jeśli obawiasz się wizyty w gabinecie stomatologa, przeczytaj: Łamiemy tabu! 6 wstydliwych pytań, które wstrzymują Cię przed wizytą u dentysty

Odzyskaj piękny i zdrowy uśmiech, który zapewni nowoczesna, komfortowa proteza. W naszej klinice stomatologią zajmuje się dr Bartosz Jurenko.