Skip to main content

Aby zadbać o cerę, często nie wystarczy sama pielęgnacja naskórka – potrzebne jest głębsze działanie. Jak dostarczyć cennych składników odżywczych w głąb skóry i pobudzić jej komórki do odbudowy? Pomocna może okazać się mezoterapia igłowa i mikroigłowa. Sprawdź, na czym polegają te zabiegi i jakie efekty można osiągnąć, stosując każdy z nich.

Mezoterapia – odkryj jej możliwości

Od lat stosujesz dobrej jakości kosmetyki, ściśle trzymasz się reguł każdego z rytuałów pielęgnacyjnych, a jednak czujesz, że to nie wystarcza? Dzieje się tak, ponieważ zawarte w kremach i maseczkach cząsteczki składników odżywczych są zbyt duże, by przenikać w głąb skóry. Z myślą o nawilżeniu komórek, z których zbudowane są jej głębsze warstwy,  powstały zabiegi, takie jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa.

Pozwalają one na przedostanie się substancji aktywnych pod warstwę naskórka, tak by mogły działać w skórze właściwej, nawadniając, odżywiając czy stymulując komórki do szybszej regeneracji.

Składniki zastosowanych w trakcie zabiegów preparatów pomagają w walce z niedoskonałościami, takimi jak:

 • trądzik,
 • blizny,
 • wiotkość cery,
 • przebarwienia.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa pobudzają produkcję włókien kolagenowych w skórze, dzięki czemu szybciej odzyskuje ona jędrność i elastyczność.

Więcej na temat zabiegu mezoterapii mikroigłowej przeczytasz w artykule: Mezoterapia mikroigłowa w domu czy w klinice? Jakie daje efekty?

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – czym się różnią?

Zastanawiasz się, który zabieg – mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – będzie dla Ciebie lepszy? Poznaj, jakie są najważniejsze różnice między nimi. Choć celem każdego zabiegu jest poprawa stanu skóry, to stosuje się je w różnych sytuacjach i problemach (czy też potrzebach) cery.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnie przygotowanego koktajlu witaminowego za pomocą cienkiej igły. Dzięki temu substancje aktywne docierają do głębokich warstw skóry. Kosmetolog lub lekarz wykonuje serię pojedynczych nakłuć i w ten sposób podaje preparat.

Mezoterapia mikroigłowa

Celem mezoterapii mikroigłowej jest sama stymulacja procesu regeneracji komórek skóry poprzez miejscowe wywołanie stanu zapalnego. Składniki odżywcze w preparacie nie są wprowadzane tak głęboko, jak ma to miejsce w przypadku mezoterapii igłowej. Zamiast jednej igły do zabiegu stosuje się specjalne urządzenie wyposażone w głowicę, na końcu której znajduje się od kilku do kilkudziesięciu mikroigieł. Każde przyłożenie do skóry sprzętu oznacza wykonanie serii średniogłębokich nakłuć, których liczba równa się liczbie mikroigieł.

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – co jest lepsze?

Jak widzisz, oba zabiegi różnią się od siebie m.in.:

 • sposobem i obszarem działania,
 • liczbą i głębokością wykonywanych nakłuć.

Co więcej, do każdego z nich stosowane są nieco inne preparaty. Właśnie dlatego nie da się jednoznacznie określić, co jest lepsze – mezoterapia igłowa czy mikroigłowa. Wszystko zależy od czynników, takich jak:

 • kondycja skóry,
 • wiek i stan zdrowia konkretnej osoby,
 • oczekiwane efekty.
mezoterapia_iglowa_i_mikroiglowa

Jaki zabieg wybrać?

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – co wybrać?

Już wiesz, na czym polega mezoterapia igłowa i mikroigłowa oraz znasz najważniejsze różnice między zabiegami. Jeśli jednak nadal szukasz odpowiedzi na pytanie, czy zdecydować się na mezoterapię igłową czy mikroigłową, sprawdź, jakie zabiegi pomogą Ci zwalczyć poniższe problemy związane z cerą.

Wiotka cera

W przypadku wiotkiej skóry ważne jest, aby ją zagęścić i dodać jej elastyczności. W tym celu można przeprowadzić zarówno serię zabiegów mezoterapii igłowej, jak i mikroigłowej. Podawanie preparatu za pomocą pojedynczej igły, podobnie jak nieco płytsza seria nakłuć mikroigłami, może:

 • poprawić metabolizm skóry i mikrokrążenie,
 • stymulować odbudowę włókien kolagenu oraz elastyny.

Odwodniona cera

W tym przypadku Twoja cera potrzebuje silnego nawilżenia. Dobrym rozwiązaniem będzie więc mezoterapia igłowa. Wystarczy, że specjalista zastosuje specjalny koktajl nawadniający z kwasem hialuronowym. Dzięki temu substancja nawilżająca zostanie dostarczona bezpośrednio do komórek, poniżej  naskórka i pozostanie tam znacznie dłużej.

Cera trądzikowa

Zmagasz się z dolegliwościami związanymi z trądzikiem? Chcesz poprawić stan cery dotkniętej bliznami po niedoskonałościach? Rozważ zabieg mezoterapii mikroigłowej. Seria nakłuć tego typu i zastosowanie odpowiedniego preparatu pobudzi komórki skóry do szybszej regeneracji i pozwoli odsłonić odświeżoną, wygładzoną i pełną blasku cerę.

Rozstępy

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa — który zabieg poradzi sobie lepiej w walce z rozstępami?  W tym przypadku możesz zastosować każdy z nich. Choć samo działanie będzie nieco inne, to w obu przypadkach po wykonaniu pełnej serii nakłuć zauważysz, że skóra jest gładsza, a rozstępy – płytsze i mniej widoczne.

Obydwa rodzaje mezoterapii stymulują komórki do odbudowy, dlatego decyzję o wyborze konkretnego zabiegu najlepiej podjąć w czasie konsultacji ze specjalistą.

Sprawdź również: Zabiegi bez tajemnic: radiofrekwencja mikroigłowa