Skip to main content

Odmłodzona, jędrna i zregenerowana skóra to marzenie każdego, kto zauważył u siebie pierwsze oznaki starzenia. Dzięki dermapenowi może się ono spełnić! To niewielkie urządzenie pobudza produkcję kolagenu i elastyny w głębszych partach skóry. Gdzie  poddać się serii zabiegów: w gabinecie medycyny estetycznej, a może zrobić to samodzielnie w domu? Sprawdź i podejmij świadomą decyzję!

Za co Polki pokochały dermapen?

Dermapen to urządzenie do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Jest odrobinę większy niż klasyczny długopis, a jego głowicę wieńczą specjalne mikroigiełki do nakłuwania naskórka. Nakłucia powodują powstanie mikrourazów. Stanowią one sygnał dla organizmu, że skóra potrzebuje regeneracji, czego efektem jest szybsze i skuteczniejsze wytwarzanie kolagenu oraz elastyny.

Sprawdź także: Zabiegi bez tajemnic: radiofrekwencja mikroigłowa

To jednak nie koniec – dermapen w klinice medycyny estetycznej umożliwia dodatkowe odżywienie skóry. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości kosmetykom stosowanym podczas zabiegu, które oczywiście są dopasowywane do indywidualnych potrzeb skóry.

Na jakie efekty możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na dermapen?

U lekarza medycyny estetycznej już na pierwszej wizycie dowiesz się, czego spodziewać się po serii zabiegów. Oto tylko niektóre rezultaty terapii z użyciem dermapenu:

  • poprawa jędrności skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • redukcja trądziku i zwężenie rozszerzonych porów,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • głębokie nawilżenie skóry,
  • wygładzenie blizn,
  • zmniejszenie widoczności rozstępów.

Brzmi świetnie, prawda? To właśnie dlatego coraz więcej osób ma ochotę wypróbować dermapen w klinice, u kosmetologa, kosmetyczki albo… we własnym domu.

Dermapen w domu czy klinice

Zabieg w domu czy klinice?

Dermapen w domu czy w klinice? Porównujemy!

Jeśli wiesz, jakie efekty dają zabiegi mezoterapii mikroigłowej, nic dziwnego, że chcesz sprawdzić, jak działa dermapen. W domu czy w klinice medycyny estetycznej – gdzie przeprowadzać zabieg? Niech raz na zawsze rozstrzygnie to „pojedynek”!

Rudna I – wygoda podczas zabiegu

W tej rundzie oceniamy komfort podczas zabiegu. Dla wielu osób domowe warunki oznaczają intymność i brak konieczności umawiania się na wizytę. Nie trzeba jeździć po mieście, szukać adresu – wystarczy włączyć urządzenie i zacząć działać.

Z kolei klinika medycyny estetycznej dysponuje profesjonalnym gabinetem, gdzie panują naprawdę komfortowe warunki do zabiegu dermapenem. Wystarczy że przyjdziesz, usiądziesz wygodnie na fotelu i gotowe – reszta w rękach specjalisty. Nie musisz mieć własnego sprzętu i umiejętności, by nim operować – relaksujesz się, a dobre rzeczy po prostu się dzieją!

W tej rundzie nie ma więc jednoznacznego zwycięzcy. Sam(a) odpowiedz sobie na pytanie: co jest dla Ciebie ważniejsze i bardziej komfortowe? Możliwość wykonaniu zabiegu w dowolnym momencie czy „wolna głowa” dzięki pozostawieniu wszystkiego specjaliście.

Runda II – higiena

Higiena podczas tego rodzaju zabiegu jest niezwykle ważna, dlatego specjaliści radzą, by bardzo ostrożnie stosować dermapen w domu. Otwarte mikroranki są podatne na zakażenie bakteryjne, a w domowym spa nie zawsze da się zachować maksymalną higienę. Zdecydowanie lepsze warunki panują w profesjonalnym gabinecie, który dysponuje odpowiednimi środkami i sprzętem, by zabieg był w pełni higieniczny. Jeśli masz co do tego wątpliwości – zapytaj, w jaki sposób urządzenie zostało odkażone. Jeżeli klinika i gabinet nie wyglądają na czyste i zadbane, lepiej znajdź inne miejsce na zabieg dermapenem.

Runda III – bezpieczeństwo

W tej rundzie nie porównujemy już kwestii higieny – pora skupić się na bezpieczeństwie, związanym z przeciwwskazaniami i wskazaniami do samego zabiegu. Jeśli decydujesz się na dermapen w klinice medycyny estetycznej, masz wsparcie specjalisty, który podpowie, czy w Twoim przypadku zabieg będzie korzystny i w pełni bezpieczny. Lekarze i kosmetolodzy przechodzą też odpowiednie kursy oraz szkolenia. To właśnie one zapewniają im fachowe przygotowanie do dobierania i wprowadzania odpowiednich preparatów pod naskórek. W domu każdy jest zdany tylko na siebie, a to duże ryzyko, szczególnie jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia.

Co w przypadku ewentualnych powikłań? Pamiętaj, że wyłącznie lekarz posiada wiedzę, która pozwala mu na adekwatną reakcję w razie ich wystąpienia.

Runda IV – efekty

Od czego zależą efekty terapii dermapenem? Ważny jest nie tylko wyjściowy stan skóry, ale również sprzęt, umiejętności osoby wykonującej zabieg oraz stosowane w tym czasie kosmetyki pielęgnacyjne. Choć w domu możesz wyposażyć się w dobre drogeryjne serum, to nigdy nie masz pewności, jak zadziała w kontakcie z mikrorankami. Specjalista w gabinecie ma zazwyczaj nie tylko – dużo lepszy niż domowy – profesjonalny sprzęt, ale również odpowiednie preparaty i wiedzę, jak je zastosować i dopasować do aktualnych (i zmieniających się) potrzeb skóry.

Runda V – cena

Jeśli wziąć pod uwagę samą cenę, dermapen w domu jest bez wątpienia tańszy niż w klinice czy u kosmetyczki. Jednorazowo kupione urządzenie może kosztować mniej niż cała seria zabiegów, dlatego dla wielu osób jest to kuszące rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że dobre kliniki medycyny estetycznej stawiają na rozwój i inwestują w nowoczesne sprzęty. Stać je też na to, by regularnie kupować nowsze i bardziej zaawansowane modele.

Dermapen w domu czy w klinice? Czas na werdykt

Po 5 rundach „walki”, nie pozostaje nic innego, jak ogłosić zwycięstwo zabiegu w klinice medycyny estetycznej! Dermapen w domu jest tańszy, a dla niektórych również wygodniejszy, jednak kwestia higieny, bezpieczeństwa oraz wsparcia specjalisty przemawia zdecydowanie na korzyść terapii pod okiem lekarza medycyny estetycznej.

Jeśli zależy Ci na profesjonalizmie i bezpieczeństwie podczas zabiegu dermapenem, umów się na wizytę w Jurenko Clinic. Z nami kompleksowo zadbasz o skórę i przywrócisz jej piękny, zdrowy wygląd!